Co powinno się znać w kwestii muchołówki?

Parę ciepłych dni i już w mieszkaniu pojawiają się nieproszeni fruwający goście – moskity a także muchy. Dźwięki przez nie wydawane nie są naszą ukochaną muzyką, oraz kontakt osobisty nie przynosi nic dobrego. Nic nadzwyczajnego, że wszyscy chcą się pozbyć tych irytujących nas owadów.
W telewizji możemy zauważyć sporo reklam ze specyfikami owadobójczymi. Do wyboru są urządzenia elektryczne rażące swoje ofiary ładunkiem elektrycznym lub rozprowadzające zapachy odstraszające insekty. Szeroka gama spray\’ów również wspomoże nas w batalii z moskitami bądź muchami. Co wszak w sytuacji gdy nie możemy korzystać z sztucznych, nierzadko chemicznych środków?
W tego rodzaju wydawałoby się nierównej bitwie odciąży nas sama natura. Wystarczy tylko wyszukać stosowne rośliny a staną się one nie wyłącznie pomocne przy eliminowaniu insektów, lecz również zachwycająco przystroją nam mieszkania.
Jedną z tego typu roślin jest nepenthes popularny w wyższym stopniu pod nazwą dzbanecznik. Pnącze to wywodzi się z tropikalnych lasów Indonezji jak również Półwyspu Malajskiego.

nepenthes
Jego uprawa nie przynależy do najłatwiejszych przez wzgląd na warunki które powinno się mu stworzyć jednak za dobrą troskę odwdzięczy się dwojako. Nie jedynie spektakularnie przystroi nam pokój, lecz także specyficznym zapachem zwabi do swoich dzbanków insekty, które od tego momentu posłużą roślinie jako substancje odżywcze. Nie trzeba przy tym obawiać się, że w chłodniejszych okresach będziemy musieli dokarmiać naszą roślinę bowiem jej zielone liście zagwarantują stosowny pokarm zaistniały w procesie fotosyntezy.
W walce z insektami w mieszkaniu pomogą nam, być może mniej efektowne wizualnie, lecz podobnie praktyczne rosiczka i muchołówka. Również one mają części chwytne, które uniemożliwiają zwabionym muchom ucieczkę. Powinno się wspomnieć o jeszcze jednej roślinie o pokrewnym sposobie odżywiania. Kapturnica, bo o niej tu mówimy, ma również niepowtarzalny wygląd i żądania jak nadmieniony na początku dzbanecznik. Tak samo jak on potrzebuje wysokiej wilgotności powietrza i dla odmiany sporo słońca. Za opiekę odwdzięczy się urodą oraz pomocą w łapaniu owadów.