Co powinno się znać w kwestii tego w jaki sposób wybierać materac do swojego łóżka.

Każdy z nas śpi zwykle mniej więcej 8 godzin w trakcie dnia, co mniej więcej łącznie powoduje, że przebywamy w łóżku około jednej trzeciej naszego życia. W czasie snu organizm i mózg regenerują się pozyskując moc i energię na następny dzień. Nieraz ludzie narzekają, że wstają niewyspani mimo wystarczającej porcji snu. Nieraz również uskarżają się na boleści barków, pleców bądź karku. Z tej racji wybór materaca jest nadzwyczajnie istotny, dużo ważniejszy aniżeli wybór samego łóżka.
A więc jaki dobry materac do spania wybrać?

Zwłaszcza właściwy materac powinien być dobrany do naszego wzrostu i wagi ciała. Odpowiednio dostosowany materac nie powinien być ani nazbyt twardy, ani nadto miękki – powinien idealnie dostosowywać się do naturalnego wygięcia naszego kręgosłupa. Nie zapomnijmy o tym, żeby wybrać model co najmniej o 20 cm większy niż wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają na co dzień kłopot z kręgosłupem, przed zakupem materaca winny sięgnąć rady lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty, tak żeby nabyty materac zmniejszał dolegliwości bólowe i nie zwiększał wad postawy.
Kolejnym wyznacznikiem jest wypełnienie materaca czyli to co znajduje się w środku. Którykolwiek typ materaca posiada inne właściwości. Można selekcjonować z materacy wykonanych na podstawie sprężyn kieszeniowych, materacy wykonanych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej czy też zawierających zestawienie tych wypełnień. Dodatkowo, w materacach zastać można wypełnienie z włókien kokosowych albo gryki – te odpowiadają za zniwelowanie pojawiania się pleśni oraz grzybów. Nadzwyczajną uwagę do wyboru wypełniacza winni przyłożyć alergicy – nie każdy albowiem wkład ma właściwości antyalergiczne.

Przy wyborze materaca pamiętajmy zwłaszcza, że prawidłowo dobrany, komfortowy model nie jedynie zagwarantuje nam regenerację sił, ale także zatroszczy się o nasz kręgosłup na długie lata. Od niego zależy nasze zdrowie oraz znakomite samopoczucie.