Kilka słów o charakterystyce i użyciu ramp mobilnych

Rampy mobilne to perfekcyjne wyjście, gdy ekspresowo trzeba wpakować albo przeładować bagaż, głównie z pułapu podłoża. Rampy te są bardzo solidne oraz bezpieczne, w dodatku powleczone są stalową antypoślizgową siatką. Zastosowanie takiej rampy istotnie redukuje trwanie profesji przy dodatkowym podwyższeniu wydajności.

rampy mobilne

Rampy mobilne zbudowane są z profili stalowych, które umożliwiają solidność i odporność na przeciążenia. Rampa składa się z platformy wjazdowej normowanej pompą hydrauliczną, która służy do dopasowywania poziomu. Z dwóch stron umieszczone są łańcuchy z hakami, aby usprawnić montowanie, np. do pojazdu, który ma być odciążony. Na rynku można z łatwością odszukać przeżerane rampy mobilne, tak z opcją kupna, jak i wynajmu. I tak przykładowo, rampy o dużej obciążalności do siedmiu ton, idealnie nadają się do przeładunku i rozładunku pojazdów ciężarowych. Wzmiankowana poprzednio pompa hydrauliczna umożliwia zaadaptować rampę do wysokości samochodu. Każda rampa posiada koła, przez co przy użyciu wózka widłowego nadaje się do tego, aby być przestawiona w dowolne miejsce. Rampy mobilne posiadają wiele zalet i istotnie upraszczają profesję. Najlepszą w rzeczy samej jest jej mobilność, wyładunek nadaje się do tego aby odbyć się we wszelkim położeniu. Manualne banalne starowanie zezwala na skuteczną pracę również pojedynczej jednostki, bez przejmowania się różnicami poziomów. Cały cykl roboty przebiega migiem oraz bez zbytecznych kłopotów. No i oczywiście zachowany czas i środki. Prowadzący wózka widłowego jest w stanie sam jeden ustawić rampę i rozpakować lub zapakować auto ciężarowe, co pokaźnie redukuje opłaty wynikające z angażowania większej liczby kadr. Wartość nabycia takiej rampy może się zwrócić po pół roku.

Każdy właściciel działalności dostawczej powinien zastanowić się nad kupnem rampy mobilnej. Tam, gdzie działa wózek widłowy, jak najbardziej rampa będzie miała swoją rolę.