Komplet tego, co musisz wiedzieć o projektowaniu hotelu

Architektoniczny projekt hotelu nie jest w tym momencie czymś, co ma się możliwość stworzyć w tydzień, w szczególności jeżeli pragniemy zrobić to poprawnie. Funkcja ta jest trochę w wyższym stopniu zawiła niż prosty układ domku jednorodzinnego bądź pawilonu. Powiemy wam toteż, na czym najlepiej się skoncentrować i co naszkicować bardziej szczegółowo.

Nade wszystko najpierw trzeba pomyśleć nad kompletnym projektem funkcjonalnym budynku. Najczęściej na samym dole umieszcza się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, bagażownią, kasą pancerną i skrytkami, przy wejściu wymagany jest również będący tam przez dwadzieścia cztery godziny na dobę dozorca oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się monitoring holi i stref dla wszystkich. Także w tamtym miejscu należałoby wyposażyć budynek w usługi – sklepy dostępne nie tylko od wewnątrz, ale też dla przechodniów, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać toteż w tym miejscu możemy nie jedynie szlafroki hotelowe i mydełka oraz pamiątki z danego miasta, ale też zwykłe produkty spożywcze lub innej rangi. Czasem warto ulokować tam także bank, fryzjera bądź fitness klub.
Sprawą związaną z gustem staje się zlokalizowanie gastronomii. Najlepszy na to jest także dół, lecz nieraz kapitalnym wyjściem okazuje się restauracja na najwyższym piętrze. Widoki z niej są wtenczas świetne, tak samo jej bryłę można wyeksponować i zainspirować do wejścia ludzi, którzy w obiekcie nie nocują. Nieraz należałoby nadać jej formę oszkloną oraz zaakcentowaną.

Zaczynając od pierwszej kondygnacji po wyższe, w zależności od projektowanej wielkości, najczęściej znajdują się pokoje. Ilość gwiazdek definiuje w przybliżeniu jak rozległe powinny być pokoje – meble są zwykle znormalizowane pod modularne rozpiętości oraz wysokości – i w jaki sposób zaopatrzone – czy starczy niezbyt komfortowe małe łóżko, czy właśnie powinniśmy dostarczyć zainteresowanemu całość na talerzu – jacuzzi, łapcie oraz szlafroki hotelowe, błyskawicznie uzupełniany mini bar.

szlafroki hotelowe

O ile dobrze zaprojektujemy hotel, deweloper szybko ma możliwość liczenia na zwrócenie kosztów.