Od zwierząt do osób – Twoja ścieżka do bycia medykiem

Od początku śniłaś, by wykonywać pracę w opiece leczniczej. Po to przebyłaś studia medyczne. No bo które inne mogłyby Tobie pasować. Jesteś altruistką i wspieranie innym posiadasz po prostu w sercu. Jeszcze jako dziecko przyprowadzałaś ranne zwierzęta do domu. Ogromnie ich żałowałaś. Gorliwie się nimi zajmowałaś. Żywiłaś je, dawałaś lekarstwo. Mówiąc krótko, robiłaś z naszego domu przydomową przychodnię dla zwierząt. Kiedy się temu sprzeciwialiśmy, płakałaś. Wyjaśniałaś nam, że biedne zwierzaki nie mają nikogo. Są bezradne oraz zdane wyłącznie na Ciebie. Razem z ojcem ulegaliśmy Twoim fanaberiom.

Gdy stałaś się dorosła, w Twoim obszarze zamiłowań ukazała się sztuka lekarska. Oświadczałaś, iż pragniesz pracować w tego rodzaju profesji, bo to specjalizacja przyszłościowa. Zyski doktora specjalisty są ponadprzeciętne. Dodatkowo termin medyk wszystkim kojarzy się z respektem. Okres edukacji był dla Ciebie dość trudny. Ten ogrom wiedzy do opanowania, nieprzespane noce. Całość nieco Cię przerosła. Nie spodziewałaś się, że te studia pochłoną tak wiele siły oraz czasu.

Pierwsza myśl o zostawieniu studiów wypłynęła podczas praktyk w prosektorium. Dopiero wówczas doświadczyłaś, czym jest zgon. Bycie Panią lekarką w tym momencie nie podsuwało samych dodatnich skojarzeń. Było Ci niedobrze, podczas gdy blisko, na następnym stanowisku odbywało się sprzątanie po zmarłym poznań. Opiekun Twoich studiów tłumaczył Ci, że to normalna operacja. Wiedział, że sekcja zwłok dla młodych studentów to coś okropnego. Dowodził, iż awersja do człowieczych zwłok wkrótce odejdzie.

sprzątanie po zmarłym poznań


Z czasem udało Ci się uznać taki widok. Kształcenie również stało się milsze. Natomiast Ty nabrałaś śmiałości i przydatnego doświadczenia. Jako jedna z niewielu sfinalizowałaś studia z wysokim rezultatem. Udało Ci się zdobyć staż w okolicznym szpitalu. Szczęśliwie nie był on dla Ciebie tak ciężki. Bo Ty się przeistoczyłaś. Wyrobiłaś się i stałaś się mocniejsza.