Szkolnictwo w naszym kraju

W mediach coraz nagminniej słychać rozważania profesjonalistów i polityków na temat potrzeby modernizacji naszej edukacji. Mimo że nasza młodzież poprawnie uchodzi na tle swoich równolatków z zagranicy, jest równocześnie niezwykle słabo przygotowywana do zaczęcia studiów wyższych i zaczęcia kariery profesjonalnej.

Innowacja

Niemal wszelkie gmachy szkolne w Polsce dysponują nowoczesnym zapleczem technologicznym. Zdawać by się zdołało, iż polskie szkolnictwo jest wobec tego dostatecznie współczesne. Nic pomimo tego po unowocześnianiu gmachów szkolnych, jeżeli plany uczenia większości z przedmiotów nadal pozostają niezmiernie starodawne. To naturalnie one winny pozostać unowocześnione i dopasowane do zapotrzebowania rynku pracy. W teraźniejszej szkole wykształcenie bowiem wciąż wspiera się na gromadzeniu informacji encyklopedycznej. Rynek pracy za to wymaga szczególnie pracowników umiejących szukać i szacować pozyskane dane. Współczesne świadectwa szkolne nie odkrywają zdolności analitycznego i treściwego myślenia, a właściwie umiejętność utrwalania zyskanej znajomości.

krzesła szkolne

Krzesła szkolne

Wraz z unowocześnieniem programu nauczania wskazana jest modernizacja nauczania przyszłych nauczycieli. Eksperci od dawna mówią, iż młodzi belfrzy są słabo przygotowani mentalnie i przedmiotowo do realizowania nauki. Większość z nich nie umie podstawowych mechanizmów systematycznych pozwalających na skuteczne powierzanie wiedzy młodym ludziom. Poza przygotowaniem treściowym, pedagogi wymagają również wsparcia w materiałach oświatowych. Właściwe krzesła szkolne nie jedynie pomogą im w prowadzeniu nauki, lecz przede wszystkim skłonią ich do dalszego poprawiania własnej edukacji. Najogromniejszą bowiem ułomnością współczesnych nauczycieli jest wspieranie się jedynie na wiadomościach, które nabyli w toku studiów. Tymczasem glob się cały czas polepsza. Wie o Owym młodzież, jaka na co dzień wykorzystuje z internetu. Solidny pedagog nie powinien w takim razie zostawać z tyłu za własnymi słuchaczami. Nieprzerwane samokształcenie jest albowiem warunkiem nowoczesnej budy.

pomoce dydaktyczne dla nauczycieli