Ulubiona hodowla kotów norweskich

Koty norweskie

Powiada się, iż obywatele dzielą się na tych, jacy lubią kotki a także tych, którzy wolą pieski. Jest dużo ras zarówno kotów a także pieseczków.
Interesującą odmianą kotków bywają koty norweskie leśne, będzie to samoistna odmiana mruczków (niektóre inne odmiany są stwarzane sztucznie przez dobór kociąt), która pozostała obłaskawiona. Ich właściwa nazwa to kociaki norweskie leśne.

hodowla kotów norweskich

Są to spore koty o solidnej budowie cielska. Sierść jest pośrednia między dłuższymi, a krótszymi włoskami. Fascynującą właściwością futra jest to, że ssaki te mają 2 warianty futra – krótsze włosy tuż przy ciele a także dłuższe z wierzchu. Z powodu tego rodzaju pokrywie włosów posiadają wodoszczelne owłosienie.

Ich ubarwienie znamionuje się jaśniejszym ubarwieniem dookoła szyi a także na tylnych kończynach. Mogą posiadać różnorakie barwy futra a także oczu.
Interesującą właściwością ich postaci są uszy zbliżone do uszu rysia, przez co koty wyglądają na drapieżniki. głównie ich waga waha się od pięciu do 9 kg, kotki są na ogół bardziej lekkie.

Hodowla kotów norweskich

Będą to nadzwyczaj dziarskie oraz wartkie koty. Będą nader mądre oraz bystre. Tak bywa silnie przyzwyczajają się do domu oraz właściciela, a ze względu na zjawisko, iż są udomowione nadal posidają żywe popędy łowcy poprzez co bywają wybitnymi myśliwymi. Doceniają głaskanie, lecz z umiarem.
Adekwatna hodowla kotów norweskich leśnych bądź innych ras jest jedną spośród najistotniejszych spraw w momencie doboru kociaka. Hodowla analogiczna powinna być wyjątkowo życzliwa, w jakiej koty nie będą rozpatrywane jako towar jednakże jak przedstwiciele familii. Następną ważką materią będą ojciec i matka. Jeśli zależy nam na odpowiednich miarach i atrybutach mruczka powinniśmy zwrócić atencję właśnie na nich oraz ich dokonania. Wart podkreślenia również jest usposobienie a także postępowanie zwierzaków.

hodowla kotów norweskich

Innym aspektem jest schludność a także przyzwyczajenia pokarmowe małych kotków. To od odchowania od pierwszych chwil życia z reguły zależy dorosłe zachowanie mruczka, Z tej przyczyny do tego stopnia istotna jest nauka higieny od narodzenia oraz dobre maniery z innymi kotkami oraz właścicielami.
Źródło: www.forestgate.pl