W jaki sposób usprawnić własne selfie?

Jeżeli kochasz jeździć, na bank wiesz jak znaczące bywa dokumentowanie podróży poprzez fotografie. Zdjęcia bywają znakomitą pamiątką własnych przygód, a także, często jedynym dokumentem na to, iż faktycznie dokonało się to o czym opowiada. Na nieszczęście, noszenie uciążliwych aparatów zawieszonych na szyi staje się ogromnie uciążliwe, wywołuje problemy na lotniskach w strefie kontroli, a co najgorsze, tego typu przyrząd jest stosunkowo bezproblemowo ukraść.

obiektyw do smartfona

Na szczęście na rynku coraz to nagminniej jesteśmy w stanie spotykać tzw. obiektywy do smartfona. Upraszczają one żywot, albowiem przy ich pomocy możemy przyrządzić znakomite fotografie aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą bywa ich zgodność z wieloma najpopularniejszymi modelami komórek. Starczy zamontować obiektyw do telefonu, a już za moment jesteśmy w stanie cieszyć się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia ciężkiego przyrządu a także nieprzerwanej opiekuńczości aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą jest fakt, iż mając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać zdjęć z karty aparatu na komp, starczy, iż uczynimy zdjęcia komórką i już jesteśmy w stanie umieszczać je na facebooku, instagramie lub wysyłać mailowo do przyjaciół a także rodziny. Jest to niezwykle prędkie oraz wygodne wyjście dla ludzi będących w podróży i często nie mających warunków do stoickiego przegrywania fotografii na komputer.

Kolejnym przydatnym gadżetem w podróży jest tzw. selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie czyli fotografie robione sobie samemu bywają ostatnio niezwykle atrakcyjne. Znaczna ilość śmiałków wykonuje je w bardzo niebezpiecznych położeniach jak na przykład skrzydło lecącego aeroplanu bądź siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie powinno się ryzykować życia dla zrobienia atrakcyjnego fotografii, jednak obojętnie jakie selfie, prawidłowo, gdy jest wykonane przy użyciu drążka, który przedłuża perspektywę i fotka wygląda tak, jakoby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie kijka selfie stick bywa użyteczne nie trzeba bowiem bez przerwy pytać osób napotkanych na ulicy aby zrobiły nam fotografie na tle któregoś pomnika czy innej atrakcji krajoznawczej.


Źródło: frago.pl