W którym miejscu wyszukamy właściwą kadrę lekarską?

W ostatnim czasie jak wiadomo o robocie pielęgniarek niezwykle dużo się mówi. Wynika to z faktu bardzo małych zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz to większa ilość pań wyjeżdża za granicę, albowiem warunki roboty bywają o dużo wyższe a płaca zadowalająca. Praca dla pielęgniarek w Niemczech to trudny problem. Teraz w polskich szpitalach brakuje personelu, a pielęgniarki, które zostały w kraju pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując Internet, odnajdziemy dużo ogłoszeń oferujących pracę personelowi medycznemu. Przeważnie pielęgniarki dostają dwa i pół tysiąca złotych brutto. Dla porównania pielęgniarki w Niemczech dostają mniej więcej dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność istnieje gigantyczna, zatem w naszym państwie będzie brakować ich opieki. Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej, pielęgniarki stają się zaintrygowane wyjazdami do innych państw. Bardzo mnóstwo osób kończących szkoły wyższe pielęgniarskie, w krótkim czasie ubiega się o wydanie poświadczenia o potwierdzaniu kwalifikacji do wykonywania fachu w państwach Unii Europejskiej.


Praca dla pielęgniarek Niemcy

Krajem do którego regularnie wyjeżdżają polskie pielęgniarki bywają Republika Federalna Niemiec. Otrzymują w tamtym miejscu mniej więcej dwóch tysięcy euro. Zazwyczaj proponowane są również darmowe kursy języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz i w domach opieki publicznej. Też prywatne osoby zatrudniają personel leczniczy do opieki np. nad starszymi rodzicami bądź dziadkami. W Niemczech pielęgniarki mają zagwarantowane godne warunki lokalowe oraz społeczne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę muszą umieć język, posiadać dyplom licencjata albo magistra pielęgniarstwa, zaświadczenie o niekaralności, poświadczenia pracy. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz gorszą ochronę szpitalną, ponieważ będzie jej szczerze brakowało. Jesteśmy aktualnie
starzejącym się, z niejakiej strony własny okres życia jest przedłużony, poprzez rozwiniętą medycynę, jednakże coraz to więcej chorób rodzaju nowotwory, utrudnia funkcjonowanie. Niezbędna bywa zawodowa pomoc medyczna. To nasz rząd jest w stanie zachęcić pielęgniarki do pozostania w kraju, poprzez zacne zrekompensowanie.


Źródło: senior-care.pl