Wakacyjny odpoczynek na terenie przyrody

Każdy preferuje odrębny sposób wypoczynku. Niektóre osoby organizują wolny czas dynamicznie, rozciągając się lub organizując piesze wycieczki w nowe okolice. Inni natomiast poszukują kontaktu z naturą, bo tylko to daje im w pełni zrelaksować się.
W naszym Państwie znajduje się dużo miejsc, w których można spędzić urlop na obszarze cudów przyrody. Zaliczają się do nich liczne gospodarstwa agroturystyczne mieszczące się w okolicach pięknych parków krajobrazowych. Jednakowoż pasjonaci odpoczynku na terenie jezior, lasów i łąk cenią sobie wyjątkowo Park Krajobrazowy Dolina Baryczy noclegi. Rozciąga się on na powierzchni ponad 87 ha i zajmuje tereny dwóch województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. Ten unikalny rezerwat dobrze uwzględnić w planie swoich urlopowych podróży z wielu powodów. Pierwszym z nich są Stawy Milickie, kategoryzowane do tak tytułowanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach osobliwych na skalę ogólnoświatową. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a obecnie słyną na całą Europę w szczególności z upraw karpia. Stawy Milickie to także znaczące centrum ornitologiczne, w którym mieszka niemało rzadko występujących gatunków ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz odpocznie każdy, kto lubi bliskość natury. Na wyciągnięcie ręki są tu łąki całe w kwiatach, jeziora i lasy, oraz różnorodne okazy ptaków. W celu obserwowania tych ostatnich można skorzystać z wyznaczonych do tego położeń, na przykład wieże czy też czatownie.
Noclegi w tym miejscu wskazane jest zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo nie występuje ich zbyt dużo. A turystów skłonnych do nadejścia w te strony nie brakuje. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest zarezerwowanie noclegu w gospodarstwie agroturystycznym. Właśnie tam da się wyczuć wyjątkowa atmosferę, jaka dominuje na całym terenie. Dbają o to wyjątkowo gospodarze, jacy ochoczo częstują urlopowiczów lokalnymi specjałami.

Źródło: Kwatera Niezgoda