Lampy ostrzegawcze

Gdzie stosuje się lampy ostrzegawcze?

Zastosowanie oświetleń ostrzegawczych jest szerokie. Wykorzystywane są przy pojazdach. Zarówno przy autach osobowych, jak i przy transporcie rolnym. Widnieją lampy ostrzegawcze na placach budowy i remontach drogowych. Zwane są potocznie kogutami. Można je spotkać na dachach służb ratunkowych, to jest straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. Posiadać je może również pogotowie gazowe. W lampy ostrzegawcze wyposażone są także obiekty wojskowe. Oświetlenia alarmujące zawsze znajdują się na lotniskach.

Lampy ostrzegawcze

Cel lampy ostrzegawcze

Ideą montowania lampy ostrzegawcze jest sygnał dla osób zewnętrznych o możliwym niebezpieczeństwie. Oświetlone są wysokie budynki, słupy, kominy, wieżowce, wieże, mosty, maszty. Wymienione przykłady mają na celu powiadomić pilota samolotu z dalekiej odległości, że w określonym miejscu znajduje się rzecz, która mogłaby spowodować wypadek. Najważniejszym zadaniem lampy ostrzegawcze jest zatem zapewnienie bezpieczeństwa.

Rodzaje oświetlenia ostrzegawczego

Wszelkie lampy ostrzegawcze powinny być odpowiednio dobrane. Znaczenie ma zarówno kolor, intensywność i sposób migotania oświetlenia. W ruchu lotniczym stosuje trzy rodzaje lampy ostrzegawcze. Dobór odpowiedniego jest bardzo ważny. Nieprawidłowe oświetlenie mogłoby oślepić pilota samolotu.

  • Lampy ostrzegawcze A są białe a ich światło jest stałe,
  • Lampy ostrzegawcze B mają kolor czerwony a ich światło jest migające,
  • Lampy ostrzegawcze C mają kolor czerwony a ich światło jest stałe.

Dowiedz się więcej na: https://oeindustry.com/produkty/oswietlenie-ostrzegawcze