Domki mobilne

Domki mobilne coraz częściej budzą zainteresowanie i rozważa się ich zakup. Mają swoich zwolenników wśród osób, które chciałyby mieć własny kąt, ale niekoniecznie na stałe w jednym miejscu lub szukają ciekawej alternatywy dla domku letniskowego.

Domki holenderskie

Zwane też domkami angielskimi lub na kołach najczęściej pojawiają się w Polsce jako domki letniskowe na działkach wypoczynkowych. Najchętniej wybierane ze względu na możliwość transportu w dowolne miejsce, podpinając go do samochodu. 

Domki mobilne na kołach, występują w różnych cenach, która zależy od stanu i wielkości mieszkania. Chętni do zakupienia takiego lokum na pewno docenią jego pełne wyposażenie w sprzęty codziennego użytku. Podczas szukania domku holenderskiego, należy zwrócić uwagę na materiał, aby mógł być całoroczny.

domki mobilne

Pływające domki

Cumowane przy brzegach, umieszczone są na specjalnych betonowych platformach. Mało popularne na polskich wodach przez utrudnienia związane z pozwoleniami. Pierwsze domki mobilne powstały we Wrocławiu. Osoby, którym marzy się taki domek na wodzie, muszą się również liczyć z wysokimi kosztami jego utrzymania.

Domy z kontenerów

Kontenerowe domki mobilne nie cieszą się dużym powodzeniem w naszym kraju. Kojarzone są z biedą, brakiem praktyczności i atrakcyjności. Najczęściej spotyka się je jako nowoczesne firmowe biura lub bary. Ciekawostką jest, że na polskim rynku działają już zakłady oferujące przeróbkę kontenerów na budynki mieszkalne lub usługowe. Zapewniają również izolację tak, aby w zimie było ciepło, a w lecie chłodno.

Przeczytaj więcej na: https://mobileecohomes.eu/