Przedszkole Katowice

Wiele osób zadaje pytanie czy warto wysłać dziecko do przedszkole Katowice? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, publiczne i prywatne mają swoje zalety. Decyzję należy podjąć kierując się tym co jest dla nas najważniejsze. W naszym krótkim artykule przedstawimy za i przeciw, postaramy się pomóc w tej ciężkiej decyzji.

Ilość dzieci w grupach

         Liczebność grup w placówkach jest ważnym aspektem przy wyborze, im mniej osób tym łatwiej się skupić na indywidualnych potrzebach dzieci. Tutaj zdecydowany plus mają przedszkole Katowice, zazwyczaj grupy obejmują około 10-15 maluchów, natomiast w publicznych grupy są nawet ponad 20 osobowe.

Przedszkole Katowice

Koszty

       Za przedszkole Katowice zapłacimy sporo więcej niż za publiczne. W tych drugich, pierwsze 5 godzin jest darmowe, następnie trzeba płacić dodatkowo za każdą godzinę 1 zł i koszty wyżywienia. Miesięcznie zapłacimy przez rodziców pracujących pełnowymiarowo około 200 zł. Natomiast przedszkole Katowice wychodzi około 5 razy więcej, jest to sporo, ale za to mamy zajęcia dodatkowe, które w przypadku publicznych są zazwyczaj niedostępne albo dodatkowo płatne.

Wakacje

       Jednym z największych minusów w placówkach publicznych jest wakacyjna przerwa, trwa ona zazwyczaj około miesiąca. Jest to czas, w którym rodzice muszą znaleźć opiekuna albo samodzielnie sprawować opiekę nad dzieckiem. Problem ten jest rozwiązany przez przedszkole Katowice. Ich usługi są świadczone przez cały rok. Dzieci mają wakacje, ale są pod pełną opieką, w tym okresie nie realizują programu nauczania.  

Dowiedz się więcej na: https://katowiceprzedszkole.pl/