Sadzonki borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska i jej właściwości

Borówka amerykańska jest bardzo populną roślina do zasadzenia na ogródku lub balkonie. Sadzonki borówki amerykańskiej można zasadzić bezpośrednio do gleby, jak również w doniczkach. Owoce borówki amerykańskiej mają wiele właściwości zdrowotnych, zawierają szereg witamin i mikroelementów, które są niezbędne dla funkcjonowania ludzkiego organizmu. Można je spożywać w formie surowej, jak również w przetworzonej, dlatego świetnie nadają się jako dodatek do ciast czy muffinek. 

Sadzonki borówki amerykańskiej

Sadzonki borówki amerykańskiej- pielęgnacja 

Sadzonki borówki amerykańskiej nie są trudne w pielęgnacji, należy jednak pamiętać o kilku zasadach: 

  • Gleba, w której sadzimy sadzonki borówki amerykańskiej powinna mieć w sobie duża ilość pruchnicy, a jej wierzch podsypany korą sosnową. Ziemię można wzbogacić torfem. 
  • Aby sadzonki borówki amerykańskiej dawały duże, soczyste i słodkie owoce, powinny być posadzone w słonecznym miejscu, które w ciągu dnia nie jest zacienione. 
  • Sadzonki borówki amerykańskiej potrzebują dużej ilości wody, zwłaszcza gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, żeby podlewać roślinę dopiero wieczorem, gdy zajdzie już słońce.
  • Sadzonki borówki amerykańskiej muszą być nawożone w sezonie wiosenno-letnim, aby mogły pozyskiwać z gleby wszystkie potrzebne do wzrostu składniki.  

Jeżeli będziemy pamiętać o tych kilku zasadach pielęgnacji, sadzonki borówki amerykańskiej nam się odwdzięczą, dając duże i pyszne owoce.