Ciebie też to denerwuje?

Na pewno nie raz spotkałeś się z telefonem od jakieś osoby, która proponowała ci udział w reklamie jakiegoś produktu, dostaniesz próbkę, jeśli ci się spodoba kupisz oryginał.

Albo na przykład, żebyś wziął udział w ankiecie, która potrwa kilka minut, jeśli ją zaliczysz, dostaniesz wynagrodzony. Kolejnym przykładem jest „wygrałeś samochód”, odeślij smsa o treści „coś tam”, a dostaniesz go pod same drzwi domu. Jeśli mamy chociaż trochę oleju w głowię, dobrze wiemy, że to tak nie działa, ponieważ na świecie nie ma nic za darmo, jak to kiedyś powiedział pewien poeta. Mimo wszystko wielu ludzi, wciąż daje się nabrać na tego typu promocje. Dlatego chciałbym was teraz uświadomić, że coś takiego, to jedno wielkie kłamstwo.

Kampanie mobile marketing, bo tak to się nazywa, są stworzone, tylko po to, aby czerpać z innych ludzi zyski. Weźmy sobie pod lupę ten wygrany samochód. Odpiszesz im na smsa, oni za tego smsa dostają pieniądze. A co z samochodem? A no nie ma, kiedyś jedna pani z internetu poszła do siedziby firmy, od której dostała tą wiadomość i powiedziała, że przyszła po samochód. Oczywiście jak można się domyślać, ani jedna osoba, nie miała pojęcia o czym ta kobieta mówi. Co najciekawsze, ta pani wzięła sobie laptopa, powiedziała wtedy, że jak nie może dostać auta, to weźmie komputer. Dziwne było to, że nikt tak naprawdę nie zareagował, żeby tego laptopa tej pani odebrać. Mieli zgłosić sprawę na policję? Dziwne by to było, kiedy oszuści wezwali by policję, bo zostali okradzeni. Sprawa mobile marketingu w Polsce odbija się szerokim echem.

Coraz więcej Polaków zaczyna być świadomym tego, że to jest jedno wielkie oszustwo. Należy również dokształcać młodzież, ponieważ oni z myślą o wielkiej wygranej, są jeszcze bardzie zdesperowani do tego, żeby pieniądze zgarnąć dla siebie. Niestety później jak się domyślacie rozczarowanie jest niesamowite. Dlatego proszę wszystkie osoby które czytają ten artykuł, aby nie dały się nabierać na oszustów telefonicznych, i smsy typu „Wygrała Pani samochód”.