Piec kaflowy – ogrzewa i upiększa wnętrze

Piece kaflowe, popularne w czasach naszych babć i dziadków, następnie zapomniane, na nowo stają się popularne. Są wykorzystywane zarówno jako element funkcjonalny, ale także pełna gracji ozdoba. Jak więc wykorzystać niepozorny piecyk, aby wnętrze nabrało uroku i ciepła? Warto zwrócić uwagę na kilka pomysłów zaproponowanych poniżej.

Cechą charakterystyczną każdego pieca kaflowego są kafle. Aktualnie można wprost przebierać w możliwych deseniach ich wykonania. Dużą popularnością cieszą się te, które są ręcznie malowane i nadają pomieszczeniu aury rodzinnego ciepła. Warto zwrócić też uwagę na nowoczesne projekty kafli- można znaleźć takie, których zdobienia sprawiają efekt trójwymiarowości. Piec w stylu nowoczesnym może być wyszukaną ozdobą nawet do wnętrza w nowoczesnym i surowym skandynawskim stylu.

Jako ozdoby możemy użyć nie tylko kafli. Zdobić mogą być także drzwiczki, szczególnie wtedy jeżeli zdecydujemy się na piec o kaflach prostych i w jednolitym kolorze. Producenci pieców kaflowych często czerpią inspirację z wyglądu dawnych pieców do wypieku chleba, czy wędzenia wędlin- takie drzwiczki są najczęściej żeliwne, charakteryzują się prostotą, surowością i są idealną ozdobą do pieca kaflowego, a szczególnie, gdy marzy nam się kuchnia w stylu rustykalnym.

Dekoracją może być nawet blacha chroniąca przed wysypaniem się popiołu, która znajduję się pod każdym piecem kaflowym! Może być ona stylizowana na starodawną, ze starego kruszcu lub nadawać pomieszczeniu nowoczesności jeżeli będzie mieć prosty wzór i wykonanie na wysoki połysk.

Warto podczas remontu zwrócić uwagę na coraz szarszą ofertę pieców kaflowych, ponieważ za stosunkowo niewielką cenę można stworzyć ozdobę niekonwencjonalną, która zaskoczy gości, a mieszkaniu, w zależności od tego w jakim stylu będzie wykonany piec doda rodzinnej atmosfery lub szyku i nowoczesności. Natomiast mnogość dostępnych wzorów i możliwość zaprojektowania piecu w wybranym przez siebie stylu sprawi, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.