Uroczy upominek – pierścionek złoty z cyrkonią

Pomysł na prezent – pierścionek

Pierścionek na palec podarowany komuś bliskiemu, zawsze niesie ze sobą szczególny ładunek emocjonalny. Naturalnie taki podarek kojarzy się z ważnymi decyzjami o wyborze nowej drogi życiowej. Najczęściej to mężczyzna ofiarowuje pierścionek wybrance swojego serca, informując ją tym samym o gotowości do zaręczyn albo ślubu. Nie zawsze pierścionek musi oznaczać takie decyzje. Kobiety niejednokrotnie same sobie kupują piękny drobiazg dla poprawy samopoczucia. Zdarzają się często sytuacje, gdzie przyjaciółki ofiarują sobie nawzajem drobne upominki, albo mąż żonie, chcąc upamiętnić jakąś rocznicę.

pierscionki-zlote-z-cyrkoniami

Koszt pierścionka

Powszechnie wiadomo, że pierścionki nie należą do najtańszych prezentów, może też dlatego otrzymuje się je tak rzadko. Te najdroższe, naszpikowane diamentami i innymi drogocennymi kamieniami, osiągają na międzynarodowych aukcjach niewyobrażalne ceny. Z kolei te najtańsze nie zawsze prezentują taki poziom, jakiego by się oczekiwało od pierścionka. Istnieje jednak kilka sposobów, aby nieco ograniczyć koszty, a nadal cieszyć się piękną wytworną ozdobą.

pexels-photo-722905

Więc może pierścionki złote z cyrkoniami?

Coraz większą popularność w ostatnim czasie zdobywają pierścionki złote z cyrkoniami, czyli tak zwanymi fałszywymi diamentami. Cyrkonia to sztuczny diament, najczęściej przeźroczysty, ale jeśli otrzymuje odpowiednie domieszki innych pierwiastków chemicznych, może nabierać barwy niebieskiej, zielonej, czy pomarańczowej. Cyrkonia przez lata była uważana za najlepszą imitację diamentu. Dla zwykłego człowieka stawała się praktycznie nie do rozróżnienia. Jedynym minusem tego kamienia, staje się jego wytrzymałość na ścieranie, która jest nieco gorsza, niż w prawdziwym diamencie.

Pierścionki złote z cyrkoniami mogą okazać się ciekawym prezentem, nie obciążającym tak bardzo budżetu. Oczywiście zawsze wypadałoby powiadomić obdarowywanego, że ma do czynienia z tańszą wersją diamentu, żeby nie wywoływać nieporozumień.