To co kierowca powinien wiedzieć o felgach


Każdy posiadacz samochodu wie, co tą są
felgi stalowe , jak wypada o nie troszczyć się i je zużywać. Coraz to więcej konsumentów decyduje się na kupno drugiego kompletu felg, nawet jeśli pierwszy się jeszcze nie spożytkował. Są trzy zasadnicze atrybuty, dla jakich powinno się jest zainwestować w inny komplet felg.
Pierwszym z tych atrybutów są sytuacje awaryjne. Jak łatwo dostrzec, sytuacje awaryjne wynikną w momentach, podczas gdy przychodzi zima oraz należy podmienić koła z zimowych na letnie. Gdy posiadamy dwa komplety kół, z felgami zdołamy zrobić to bez problemu, zajmie nam to parę minut pod naszym osobistym domem bądź w garażu. Warunkiem jest to, iż koła muszą być prawidłowo wyważone. Odmiennie nie będą one odpowiednio służyć.
Drugim jest bezpieczeństwo i zużywanie się opony. Oczywiste jest to, iż jak cały czas przerabiamy felgi w oponach, to one się niszczą, a zwłaszcza stopki przy oponach, czyli tego miejsca, w którym felga zespala się z oponą. W przypadku złego przylegania felgi do opony obronność jazdy może być obszernie zakłócone. Obluzowanie felgi w wielu przypadkach może przerwać się katastrofalnie, zaburzając bezruch pojazdu.
Kto nie chce, aby jego samochód wyglądało interesująco? Praktycznie nie ma takiej osoby. Można ogłosić, że atrakcyjność pojazdu ma niezmiernie duże sens. Tedy zamieniając felgę, przerabiamy jego prezencję. Dwa komplety felg gwarantują to, iż zdołamy sobie modyfikować image wozu. Egzystują dwa typy felg, stalowe i aluminiowe. Te pierwsze są istotnie tańsze, a ich renowacja nie jest taka zawikłana. Tymczasem te drugie są bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. Przeto decydując się na sprawunek zimowych felg, prawidłowiej jest wyłonić aluminiowe felgi, ponieważ będą nam one dłużej usługiwać. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zima jest sroga. A gdy śnieg stopnieje też powinno się odłożyć przez jakiś okres te felgi, bo położenie naszych dróg po zimie nie przylega do najkorzystniejszych. Właściwie żaden kierowca nie fantazjuje o tym, by ekspresowo uszkodzić felgi, toteż lepiej, jak wyłowi te silniejsze, a nie te łatwiejsze w naprawie.

Źródło: felgi.info.pl