Obróbka mechaniczna wielkogabarytowa

Czym jest obróbka CNC?

 

Obróbka na maszynie CNC, z angielskiego Computerized Numerical Contro. Skrót ten oznacza maszyny sterowane/programowane, które wykonują dany proces w pełni automatycznie. Operator maszyny CNC projektuje jej konkretne zadanie, wszystkie ruchy, a maszyna odtwarza ten proces z niebywałą precyzją i szybkością nieosiągalną dla człowieka. Do najpopularniejszych obróbka mechaniczna wielkogabarytowa zaliczany frezowanie CNC oraz toczenie CNC

 

Gdzie wykonać usługę obróbki mechanicznej?

 

Usługa obróbka mechaniczna wielkogabarytowa to proces złożony. Na polskim rynku istnieje wiele firm oferujących owe usługi. Wiele z nich współpracuje z największymi markami na świecie. Najczęściej są to marki samochodowe, produkujące sprzęt gaśniczy, skomplikowane maszyny budowlane czy sprzęt naprawczy. Warto pamiętać, że usługa obróbka mechaniczna wielkogabarytowa jest czymś na tyle dokładnym, że przeciętny człowiek nieposiadający odpowiedniej wiedzy, nie będzie miał potrzeby korzystania z niej. Jednak gdyby było inaczej warto zaznajomić się z następnym punktem — ceną.

obróbka mechaniki wielkogabarytowej

Cena obróbki

 

Jak można się domyślić, tak kompleksowa i złożona usługa, jaką niewątpliwie jest obróbka mechaniczna wielkogabarytowa, musi kosztować określoną, często niemałą sumę pieniędzy. Wiele firm nie oferuje nawet możliwości obróbki dla klientów indywidualnych, gdyż cena byłaby zbyt wysoka. Ceny zazwyczaj ustalane są indywidualnie zależnie od potrzeb klienta. Chcąc skorzystać z usługi obróbka mechaniczna wielkogabarytowa, musimy liczyć się z kosztami często przekraczającymi 300 tys. złotych. Duże firmy kontaktują firmy trudniące się obróbka CNC na kwoty sięgające kilku milionów dolarów. Są to, jak widać ceny zaporowe dla klienta indywidualnego.