Kiedy i po co iść do Krajowej Izbie Odwoławczej

Wszelakie firmy z budżetówki, przy wynajmowaniu firm zewnętrznych do wskazanych obowiązków, zobowiązane są do zarządzenia przetargu zgodnie z regulacją o zapotrzebowaniach publicznych. co niemiara firm bierze w nich uczestnictwo, gdyż na rok jest tego rodzaju przetargów bardzo wiele. Wszak szkoły lub ulice wciąż pożądają remontów. Co Jednakowoż w przypadku, gdy dany przetarg, w jakim braliśmy uczestnictwo, został zaaranżowany błędnie?


KIO

Najlepszą w tej kwestii jest Krajowa Komisja Odwoławcza. Jest to organ do jakiego można wnieść odwołanie w sprawie niepoprawności działań podlegających pod ustawę o zadysponowaniach publicznych.
odwołanie do KIO kancelaria winnaś złożyć w stosownym terminie od chwili obwieszczenia bądź zwieńczenia społecznego przetargu. Termin ten zależy od tego czego dotyczy odwołanie.


Należałoby, aby w takim wypadku złożył odwołanie do KIO prawnik, który zadba o prawidłowość formalną wniosku oraz dopilnuje adekwatnych terminów. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy nasze unieważnienie zostaje zaprzestane z powodu nie realizowania wymogów formalnych. Gdy nasze zaniechanie zostanie przyjęte, w takim razie czeka nas wciąż rozpatrzenie sytuacji przez izbę. W ciosie rozprawy nasza reprezentacja KIO prawnik również będzie przydatny.


Naturalnie wybierajmy kancelarię prawną specjalizującą się w kontynuowaniach z zakresu zleceń publicznych. Jest to albowiem nieco osobliwy zakres prawa. Jeśli bierzemy udział w przetargach publicznych powinno się też samemu się z nim zapoznać. Będziemy w takim przypadku zadecydowanie bardziej świadomi tego jakie wymogi są stawiane obu stronom tego rodzaju przedsięwzięcia. I w razie jakichkolwiek nieścisłości będziemy mieć wiedze dokąd i w jakim trybie przypada nam prawo do docierania swoich praw. Warto korzystać z pomocy prawnej, szczególnie kiedy posiadamy umotywowane szczegóły aby mniemać, że postąpiono niezgodnie z prawem.

Źródło:http://blog.brevells.pl