A może by tak pojechać do Krakowa?


Niezwykle trudne jest odwiedzić wszystkie miejsca Krakowa w jeden dzień. Ażeby właściwie zwiedzić miasto, należałoby przeznaczyć swój czas i również pomyśleć o noclegu w porządnym hotelu z komfortowym dojazdem do centrum miasta. Co niemniej jednak przede wszystkim można polecić tym podróżnikom, jacy po prostu nie mają na tyle czasu, ażeby prawie tydzień wizytować w tym ładnym mieście? Jeśli przyjechaliśmy z odległa, to warto pomyśleć o takim położeniu jak
hotel lotnisko w balicach.
Na pewno powinno się począć zwiedzanie Krakowa od wizyty na rynku Starego Miasta. Pewnie wielu wie, że krakowski rynek jest najogromniejszym tego rodzaju placem w całej Europie. Tuż przy nim samym znajduje się niesamowicie potężna ilość pociągających turystycznie przedmiotów takich jak znane prawie wszelkim ludziom kojarzącym choć niedużo to gród Sukiennice lub astronomicznych rozmiarów Kościół Mariacki. Ze szczytu baszty tego kościoła co jakiś okres brzmi hejnał mariacki, grany na trąbce, jaki jest zatrzymany w pewnym momencie. Legenda głosi bowiem, iż przed wiekami trębacz, pogrywając hejnał ostrzegający obywateli o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony Tatarów, pozostał w pewnym czasie postrzelony strzałą jednego z nich. Przeto również do teraz stale hejnał jest urywany w tym samym momencie.
Na rynku dojrzejemy podobnie basztę ratuszową, która jest wyjątkową resztką po zburzonej budowli. Za to około samego rynku wolno admirować bajecznie odbudowane wysokie kamienice w których rozmieszczają się apartamenty, puby i kawiarnie.
Z kolei spacerując ulicą Grodzką omijamy najbardziej wiekowy kościół Krakowa a także liczne, podobnie śliczne co na rynku, kamieniczki. Informatorowie po Krakowie z zasady potem kierują podróżników na Wawel. Twierdza na którym przed latami władał Król Polski, do dzisiaj olśniewa swoją wielkością oraz wytrzymałością. Wskazane jest wybrać się na dwór oraz do parków w odcinku murów. Natkniemy się tam na świątynię Zygmuntowską, w podziemiach której mają położenie gigantyczne groby kilku władających dawniej królów a także na zabudowania w okolicach twierdzy w jakich mieści się też hotel oraz restauracje. Powinno się wspomnąć, iż na Wawelu pochowany pozostał także fatalnie poległy w katastrofie lotniczej w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński.

Dodaj komentarz