Mobilne domy — wygoda i niska cena

Mobilne domy to rozpowszechniony za granicą sposób na tanie zamieszkanie. Jest to doskonała alternatywa przy posiadaniu ograniczonych funduszy.

Mobilne domy a przyczepy kempingowe

Zarówno mobilne domy, jak i przyczepy kempingowe wyróżniają się dużą mobilnością. Największą różnicą jest jednak forma transportu. Przyczepę kempingową możemy podczepić do naszego auta. Z mobilne domy sprawa wygląda inaczej – powinny one zostać przetransportowane przez ciężarówkę. Przyczepa kempingowa często kojarzy nam się z zimnymi wieczorami. Mobilne domy to znacznie lepsze rozwiązanie, jeśli szukamy lokum w czasie jesieni lub zimy. Posiadacze często decydują się na ocieplenie. Sama konstrukcja również jest stabilna. O ile w przypadku przyczep kempingowych cała konstrukcja znajduje się na kółkach, budowa mobilne domy jest znacznie stabilniejsza.

mobilny domek1

Domki holenderskie i domki angielskie

Mobilne domy często noszą zastępczą nazwę domków holenderskich lub angielskich. Dwa ostatnie pojęcia mylnie są używane zastępczo, choć różnic jest stosunkowo niewiele. Głównie rozróżnia je wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. To, co je łączy, to mobilność i możliwość położenia w różnych miejscach. Same formalności są wymagane i różnią się od wielkości domku. Nie są jednak aż tak skomplikowane, jak przy budowie domu. W przypadku obu domków istnieje możliwość podłączenia wszystkich niezbędnych instalacji. Do tego dochodzi ocieplenie, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na całoroczne zamieszkanie w mobilne domy.

Sprawdź na https://mobileecohomes.eu/