Co zawiera pakiet medyczny?


Dużo ludzi zadaje sobie zapytanie, czy powinno się ubezpieczać prywatnie. Nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi na to zapytanie, natomiast wiele osób utrzymuje, iż tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej pomyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do profesjonalistów i nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są pokaźne. Dlatego w sytuacji naglącej potrzeby, nie mamy szans na to, żeby w ciągu kilku dni odbyć konsultację z lekarzem, na którego specjalizacji nam zależy.
Tymczasem posiadając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego kłopotu – większość rejestracji w największych polskich prywatnych centrach lekarskich możliwa jest całą dobę. Przeto doktor o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na kolejny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie zawiera pakiet medyczny w skład jakiego wchodzą – w zależności od typu pakietu – określone badania medyczne i konkretna liczba wizyt na miesiąc u doktorów wybranych specjalizacji. W stosunku od naszych potrzeb możemy skorzystać z pakietu podstawowego, który najczęściej obejmuje lekarza pierwszego kontaktu, standardowy przegląd zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalności. Za to jeżeli chorujemy większą ilość razy, bądź przykładowo pragniemy też zabezpieczyć nasze dziecko, warto zainwestować w bardziej rozbudowany pakiet, obejmujący więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry oraz laryngologa.

Pakiety medyczne dostarcza nam wygodę oraz komfort, na dodatek za względnie niedużą opłatą. Powinno się dowiedzieć się o pakiet medyczny w naszym miejscu pracy – często prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym oraz użycza własnym pracownikom tego typu ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych bądź nawet bezpłatnie.

Pamiętajmy, iż prywatna wizyta u eksperta kosztuje najczęściej około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy nakład pieniężny aniżeli miesięczna składka na pakiet leczniczy w ramach jakiego możemy zdobyć znacznie więcej.
Źródł: s7pakiet.pl