Pranie dywanów domowymi sposobami

Dywan często kojarzy się z domowym ciepłem. Przyjemnie się po nim chodzi, a dzieci mogą się bezpiecznie bawić. Niestety we włóknach osadzają się bakterie i niezebrane przez odkurzacz zabrudzenia, które z czasem wpływają na stan dywanu, a także mogą źle na nas oddziaływać, np. nasilając alergie. Dlatego też raz na jakiś czas trzeba wykonać dokładne czyszczenie dywanów łódź.

Czyszczenie dywanów łódź na mokro czy na sucho

Ze względu na dostępność, a także skuteczność najczęściej wykorzystywana jest metoda prania na sucho. Używa się do tego sodę oczyszczoną, którą rozprowadza się na dywanie, zostawia na kilka godzin, a następnie odkurza. Można wykorzystać też płatki mydlane ze skrobią ziemniaczaną, które jednak trzeba wetrzeć w dywan. Te sposoby nie tylko usuwają brud, ale też radzą sobie z trudnymi plamami oraz niwelują brzydkie zapachy. Z kolei czyszczenie dywanów łódź na mokro wykonamy za pomocą octu lub sody z ciepłą wodą. Możemy wypróbować też popularną metodę prania na wskroś, dzięki temu nie musimy go dodatkowo czyścić innymi produktami. W szybkim i prostym czyszczenie dywanów łódź pomoże nam zakup specjalnego odkurzacza piorącego, który pozwala na bardzo dokładne pranie dywanu z mniejszym wysiłkiem.czyszczenie dywanów łódź

Trudne plamy

W walce z plamami ważna jest szybka reakcja. Świeżą plamę będzie o wiele łatwiej usunąć. Wystarczy zebrać resztki jedzenia i przetrzeć mokrą ściereczką. Ewentualne pozostałe ślady należy zasypać na chwilę sodą lub specjalną pianką do czyszczenie dywanów łódź.

Zobacz na: https://do-czysta.pl/pranie-dywanow/