Spawanie aluminium Toruń

Czym jest stop aluminium?

Stop aluminium należy do materiałów bardzo lekkich, lecz wytrzymałych. Spawanie aluminium Toruń nie należy do zadań prostych. Wszystko przez specyfikę samego materiału. Aluminium w swojej budowie nie reaguje na prąd stały jak np. stal nierdzewna. Aluminium topi się w temperaturze około 660 stopni Celsjusza. Jest to o ponad 400 stopni mniej niż w przypadku stali. Mimo elastyczności materiału spawanie aluminium Toruń jest zadaniem ciężkim, do którego wykonania potrzebny jest specjalista. Popularnym procesem jest dodanie do stopu aluminium dodatków innych metali w konsekwencji czego, powstaje bardzo silny i odporny materiał.

spawanie aluminium Toruń

Metody spawania aluminium

Na obecny moment do spawanie aluminium Toruń stosowane są dwie najbardziej popularne metody. Do pierwszej z nich należy metoda spawania migomatem. Metoda ta polega na użyciu specjalnego spoiwa w formie drutu podawanego na miejsce spawu. Owa metoda pozwala na spawanie aluminium o grubości już około 1 mm. Drugą metodą jest metoda TIG z ang. Tungsten Metal Gas. Owa metoda stosowana jest przy spawanie aluminium Toruń nieprzekraczającej 1 mm. Przy tej metodzie używa się specjalnie przygotowanej elektrody z dodatkiem wolframu wszystko w osłonie gazowej. Metoda ta pozwala na osiągniecie bardzo wysokiej temperatury, a co za tym idzie szybkie i precyzyjnej spawane.

Koszt spawania aluminium

Koszty spawanie aluminium Toruń będą zależeć od wielu czynników. Pierwszym z nich jest cena w wybranym zakładzie spawalniczym. Istotnym elementem będzie również ilość spawanego materiału, jego grubość oraz miejsce spawu. Koszty przede wszystkim uwarunkowane będą od metody spawalniczej. Najprostsza gazowa będzie najtańsza a metoda TIG najdroższa. Średnia cena za spaw centymetra aluminium wahać będzie się od 2 do 4 zł w zależności od zakładu. Jak więc widzimy, koszty będą różnić się w zależności od zamówienia.