Aromaterapia – olejki do masażu, cechy olejków

Każda z nas zasługuje na chwilę relaksu oraz miłego wypoczynku. Trwamy w nieprzerwanym biegu i organizm niekiedy daje znać o swoim wyczerpaniu mentalnym oraz fizycznym. Nadzwyczaj rozkoszne, tanie a także odstresowujące może być domowe spa. Ciepła kąpiel i dodane mieszanki zapachowe lub kojący ciało masaż. Rytuał domowego spa urozmaicą olejki eteryczne, jakie mają dużo dobroczynnych cech.

olejki

Oddziałują pobudzająco na układ odpornościowy, poprawiają obieg krwi a także uśmierzają ból. Damy radę ich użyć w momencie powszechnego bólu mięśni, stawów lub głowy. Jedynie kilka kropelek dodanych do gorącej wody doprowadzi do tego, że damy radę cieszyć się pięknym zapachem, jaki nie tylko poprawi nasz humor, także błyskawicznie usunie przemęczenie oraz zrelaksuje ciało. Aromaterapia stosuje olejki eteryczne do naturalnych metod uzdrawiania. Wszystko przebiega poprzez wciąganie oraz wdychanie lub poprzez skórę, za sprawą kompresów albo poprzednio nadmienionym kąpielom i masażom. Coraz to częściej i chętniej decydujemy się na masaże wykonywane przez naszych partnerów. Tu decydujący jest zarówno delikatny dotyk, jak i aromatyczny zapach. Obfity wybór mieszanek zapachowych umożliwi nam dostroić ten najbardziej zbliżony do gustu naszego partnera. Można kupić gotowy olejek do masażu lub spreparować go w domu w bardzo prosty sposób. Trzeba jedynie wymieszać dowolne olejki eteryczne z oliwą z oliwek bądź olejem roślinnym. Trzymamy się przy tym następującej proporcji: od 15 do 30 kropli olejku eterycznego na każde 50 ml oleju roślinnego. Tak spreparowany jest gotowy do zastosowania.

Bieżemy na ręke małą dawkę olejku, grzejemy go pocierając o siebie dłonie, a potem przystępujemy do masażu, z którym poradzi sobie nawet żółtodziób. Wszystko jest oparte na głaskaniu, ugniataniu a także rozcieraniu skóry. Temperatura rąk a także rozgrzewające właściwości olejku spowodują to, że rozluźnią nam się mięśnie, przepadnie uciążliwy ból oraz napięcie. Aromatyczne kuracje niewątpliwie spodobają się każdej osobie, bądź jako wonna kąpiel, odprężający masaż lub za pomocą najzwyczajniejszego kominka aromatycznego.

Dodaj komentarz