Biuro rachunkowe – komfort i oszczędność czasu

Biuro rachunkowe gdańsk to firmy, które świadczą usługi z zakresu księgowości, rachunkowości, kadr oraz płac. Działalność biur może jednak wybiegać poza te obszary. W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z usług podstawowych lub rozszerzonych.

Co oferuje biuro rachunkowe Gdańsk?

Biuro rachunkowe gdańsk ma za zadanie odciążać przedsiębiorstwo w sprawach księgowych. Dzięki posiadaniu odpowiednich uprawnień, takie firmy prowadzą księgi rachunkowe, księgi przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów oraz zajmują się rozliczaniem podatków.

Oferta biuro rachunkowe Gdańsk bywa jednak znacznie szersza. Rozliczanie i obsługa pracowników, przygotowywanie raportów dla ZUS, raportów statystycznych, tworzenie wniosków kredytowych, analizowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, doradztwo w zakresie finansów i podatków, sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowywanie wniosków o dofinansowanie to niektóre z zadań, które realizuje biuro rachunkowe gdańsk.

biuro rachunkowe gdańsk

Odpowiedzialność podatkowa

Niezależnie od tego, co zapisane zostało w umowie, odpowiedzialność za błędy biura rachunkowego ponosi przedsiębiorca. Ma on jednak możliwość domagać się o odszkodowanie w przypadku poniesionych szkód, gdyż biuro rachunkowe gdańsk jest prawnie zobowiązane do prowadzenia księgowości rzetelnie.

Czy to się opłaca?

Z usług biuro rachunkowe gdańsk korzystają podmioty gospodarcze różnej wielkości. W przypadku, gdy samodzielnie nie potrafimy prowadzić księgowości, pozostaje nam skorzystać z usług biur lub założenie własnego działu księgowości, co jest najczęściej stosowane w średnich i dużych firmach.
Zatrudnienie specjalistów to przede wszystkim oszczędność czasu, który można przeznaczyć na ważniejsze działania.

Dowiedz się więcej na https://exco.pl/gdansk/!