Chcesz wyszczupleć? Musisz to wiedzieć!

Wysłuchując tajemnic diet, czy też ogólnie w mniejszym lub większym stopniu wydumanych przepisów na życie podawanych przez celebrytów najbardziej popularnych seriali niezwykle raz za razem stykamy się z pojęciem superfoods. Co to więc są te tajemnicze produkty superfoods a także czy też warto je stosować? Superfoods (czy jak da się to przełożyć na polski „superżywność”) to towary żywnościowe z najbardziej wartościowym oddziaływaniem na nasze samopoczucie.

produkty superfoods

Każdy z produktów przynależnych do tej grupy bywa prawdziwą prozdrowotną bombą, zawierającą multum antyoksydantów, witamin jak również minerałów tak niezbędnych naszemu organizmowi. Co istotne, ta bomba nie jest jednocześnie bombą kaloryczną – wartość energetyczna jest w tym wypadku na optymalnym pułapie, aby z jednej strony przekazać do układu potrzebną energię, z pozostałej jednakowoż, aby owych kalorii nie było aż tak wiele, że mogłyby niebezpiecznie powiększyć cyfry pokazywane nam przez bezlitosną wagę w łazience. Rzecz jasna, mimo iż sama dieta bazująca na superżywności jest w stanie znacząco obniżyć ryzyko pojawienia się schorzeń (zarówno cywilizacyjnych, jak również tych „bardziej standardowych”) jak kłopoty ze wzrokiem, osteoporoza lub choroby układu krwionośnego, to nie zapominajmy, iż należycie dostosowany ruch oraz ćwiczenia znacząco wspomogą wpływ naszej nowatorskiej diety.
W rozróżnieniu od mnóstwa popularnych jadłospisów wykluczeniowych, żywienie się zgodnie z zasadami nie czyni, że nasze jedzenie jest monotonne i powtarzalne. Naturalnie, polecana będzie rezygnacja z wielu wytworów dających negatywny wpływ na nasze życie, zdrowie oraz powszednie nastroje, jednakże spis dopuszczalnych i zalecanych produktów jest ciągle niezwykle bogata. Tym bardziej, iż na liście produktów z których będziemy konstruować nasz jadłospis są tego typu delikatesy jak ciemna czekolada (choć bardziej same orzechy kakaowca) i naturalne masło orzechowe.