Ciekawostki dotyczące wyboru kosmetyków do pielęgnacji naszego auta.

Wcale nie troszczę się nazbyt o własny samochód. Kiedy jeden przyjaciel ze mną się przejechał, natychmiast kupił chusteczki do polerowania okien — tak była opalcowana.

Dbałość o wygląd pojazdu posiada także zalety powiązane z bezpieczeństwem. Wykorzystując dobre kosmetyki samochodowe, można liczyć na lepszą widzialność, lepszy komfort jazdy — a też na zwiększenie bezpieczeństwa.

Naturalnie same środki do pielęgnacji nie zagwarantują tego bezpieczeństwa. Potrzeba jeszcze mnóstwa innych elementów, lecz bez wątpienia z wykorzystaniem kosmetyków może być prościej.
Jeden z moich znajomych zajmował się kiedyś czyszczeniem pojazdów. Z pewnością w jego użyciu były kosmetyki do detailingu. Był świetny w swym fachu. Raz ładnie mi auto wyczyścił i jeszcze dał zapach, który pozwolił na świeżość w każdym momencie jazdy. Dawniej również miałem kłopot, dlatego że wylał nam się w aucie sok marchewkowy na siedzenie i inne elementy tapicerki. Odpowiednio to wymył i mogłem jeździć już zadbanym autem. Korzystał z rozmaitych środków do czyszczenia auta. Czy to mogły być kosmetyki Meguiars, czy nie — tego nie pamiętam.

dobre kosmetyki samochodowe


Pewna jazda autem to też zapewnienie dobrej przyczepności kół. Dziś istnieje opcja przycinania zużytego bieżnika, rzecz jasna do granicznego momentu, bo przecież nie możemy podróżować na cieniuteńkiej całkiem oponie. Natomiast jeśli już opona jest całkowicie zużyta, jeżeli bieżnik jest całkiem starty i nie widać możliwości poprzycinania opony, wtedy trzeba ją wymienić.
Wymiany opon dokonuje się parami, to znaczy wymienia się w tym samym momencie obie z przodu, albo obie tylne opony. Jest to spowodowane tym, że opony dodają jeździe pewnych własności i lepiej, by oba koła zachowywały się w ten sam sposób. Wtedy można czuć się bezpiecznie.
Tak więc widać, że nie wyłącznie czystość samochodu zdoła zapewnić bezpieczeństwo jego eksploatacji. Również stan techniczny poszczególnych jego elementów wpływa na nie.