Czemu warto nabyć kotka norweskiego?

Jeśli marzysz o futrzanym towarzyszu, kto nie jest aż tak potrzebujący jak piesek, jednak też kontaktowy, jaki choć lubi przebywać na zewnątrz, równie dobrze się czuje w czterech ścianach – nie wymaga wobec tego ciągłego wychodzenia z nim, nie spędza caluteńkiego dnia zwinięty na łóżku, a poza tym jest niezwykle piękny oraz dostojny – koty norweskie stanowią idealny wybór.

Są to olbrzymie koty, o prześlicznej sierści, jaka wbrew pozorom nie wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Mają lekko tajemnicze mordeczki ozdobione kryzą, baczne oczy, uszy niczym u rysia i niezwykle puszyste, długie ogonki.

Koty norweskie, jak nazwa wskazuje, obdarzają dużą miłością drzewa – ubóstwiają się wdrapywać a ich cechą typową jest charakterystyczny układ pazurków, dzięki czemu mają możliwość wędrować po drzewach główką w dół.
Bez wątpienia to nie pustelnicy – idealnie gdyby mogły posiadać przy sobie kociego kompana, jednak zakumplują się także z psem, także z królikiem. Tak samo fajnym towarzyszem będzie jednak człowiek. futrzaki te lubią towarzyszyć jednostkom w codziennym życiu. Są rezolutne i jak wszystkie koty wścibskie – wchodzą do każdej torebuni, lub pudełeczka. Uwielbiają przysłuchiwać się dyskusjom, a przeważnie one też w takiej biorą udział. Przyzwyczajają się do swego domu i mieszkańców.

hodowla kotów norweskich

Warto także wiedzieć, iż są to kotki duże, znacznie większe od typowych dachowców, silnie umięśnione, co przy niekrótkim futerku przynosi naprawdę zniewalające rozmiary.

Rasa taka jest rasą prawdziwą, nie pozostała stworzona przez ludzi. Jeśli planujesz zakup owego kociaka, przekonaj się, że sprzedaje je zarejestrowana hodowla kotów norweskich leśnych a także wybierz się do niej, by spostrzec jakim sposobem traktowane są w niej zwierzęta – czy futrzaki uznawane są jako kompani, lub niczym towar – gdyż mimo że kotek tego rodzaju na ogół jest otwarty, przyjacielski oraz przyjaźnie usposobiony, to jego usposobienie w znacznej dawce formuje początkowy czas „wychowania”.
Źródło: Hodowla ForestGate