Czy warto zainwestować w hydrofor?

Mając własną działkę budowlaną, która nie jest podłączona do wodociągów, należy zaopatrzyć się we własną studnię. W tym celu warto zainwestować w hydrofor, aby czerpanie ze źródła wody przebiegało sprawnie i komfortowo. 

Hydrofor – definicja pojęcia

Hydrofor to zbiornik wodno-powietrzny, w których gromadzona jest woda ze studni. Nazwa jego pochodzi z języka greckiego. Hydrofor wpływa na komfort pobierania wody. Sprawdza się do zastosowania w domu jednorodzinnym, jak i na działce rekreacyjnej. Ponadto, odpowiada za stabilizację ciśnienia w rurach, dzięki czemu możemy cieszyć jednolitym strumieniem wody płynącej z kranu.

Jaki hydrofor należy wybrać?

Wyróżniamy trzy rodzaje hydroforów:

  • Tradycyjne – mają kształt walca, a ich pojemność wynosi przynajmniej 100 litrów. Zaletą ich jest duża rozpiętość, wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Jedyną wadą jest konieczna kontrola stanu ciśnienia w zbiorniku.
  • Membranowe –  podzielone na dwie części poprzez membranę. Są mniejsze od tradycyjnych. Nie trzeba w nich często uzupełniać powietrza.
  • O stałym ciśnieniu – umożliwiają uzyskanie stałego ciśnienia wody przy mniejszym zużyciu energii. Składają się z dwóch zbiorników: na wodę i na powietrze.

Hydrofor – zastosowanie

Hydrofor stosuje się w obiektach nie podłączonych do sieci wodociągowej. Instalacja poprawia komfort czerpania wody. System jest także zabezpieczeniem dla pompy przed szybszym zużyciem. Ponadto, hydrofor przyczynia się do generowania oszczędności ponieważ pozwala ograniczyć rachunki za zużycie wody. W dodatku jest energooszczędny, dzięki czemu nie zużywa dużej ilości prądu.

Dowiedz się więcej na: https://nawadnianieipompy.pl/