Czy wskazane jest kupować motocykl?

Zmiana regulaminów sfinalizowana nieco lat wstecz ofiarowała kierowcom posiadającym kategorię B od chociaż trzech lat sposobność kierowania także jednośladami do 125cm3. Zapewne z tych wieści uradują się posiadacze niewielkich skuterów o objętości pięćdziesiąt centymetrów sześciennych bądź niższej, jacy stękają na niedobór siły oraz dynamiki swoich wehikułów.

Wybierając nasz nowy pojazd jednośladowy warto zwrócić uwagę, czy będzie to motocykl, bądź skuter. Te początkowe posiadają ręczną skrzynię obrotów, a drugie przeważnie automatyczną (jak motory 50cm3, chociaż i w tym miejscu zdarzają się pojedyncze egzemplarze ze przekładniami manualnymi). Skutery 125 to już jednak zupełnie inna bajka, aniżeli tak zwane „pięćdziesiątki”. Przyspieszenie jest o dużo lepsze, prędkość maksymalna wyższa, oraz nie jesteśmy już okrojeni szybkością maksymalną wynoszącą 45km/h. Warto rozważyć zakup tego typu maszyny, jeżeli zamieszkujemy w dużym mieście i pokonujemy na co dzień w jego obszarze spore odległości. Tego typu wehikuł to doskonała możność szybkiego przedarcia się przez miejską dżunglę i ominięcia wszystkich zatorów drogowych, a gdy droga jest pusta – osiągnięcia wyższych szybkości.
skuter na b
Skuter na b, jak również motor o objętości 125cm3, sprawdzi się też na krótkich pozamiejskich trasach. Te machiny umieją osiągnąć szybkości maksymalne nawet powyżej 100km/h, a podróż po płaskim terenie bez wrogiego wiatru przez kilkanaście kilometrów ze przeciętną 80-90km/h bywa całkowicie możliwa. Dzięki tym cechom, powinniśmy także z powodzeniem korzystać z takiej machiny mieszkając nawet kilkanaście kilometrów od miasta, w którym pracujemy. Po wyjechaniu z terenu zabudowanego, na szosach o prędkości maksymalnej do 90 lub 100km/h pod żadnym pozorem nie będziemy zawalidrogami. Daje to nam dwojaką korzyść: ewentualność dojeżdżania z domu do miasta, a w mieście możliwość sprawnego mijania korków. Wszystko jednym i tym samym wehikułem, na który w dodatku nie musimy dysponować żadnych dodatkowych upoważnień, poza kategorią prawa jazdy B posiadaną od ponad trzech lat.

Dodaj komentarz