Deski bukowe

Szukając trwałej, a jednocześnie oryginalnej podłogi do domu czy mieszkania powinniśmy wybierać porządne materiały takie jak np. deski bukowe. Są one wysoce odporne na ścieranie, nadają wnętrzu ciepły i przytulny, naturalny klimat. Dzięki swojej łagodnej strukturze deski bukowe będą najbardziej uniwersalne. Przede wszystkim jest to tworzywo odporne na zmiany temperatur, ponadto wyglądają estetycznie.

Co zyskujemy, wybierając deski bukowe?

Warto rozszerzyć temat plusów i minusów, jakie ze sobą niosą deski bukowe. Niestety mimo bycia trwałym materiałem to jednym z ich minusów jest średnia odporność na wilgoć. Warto wiedzieć to przed wyborem. Przechodząc do plusów, struktura, jaką mają deski bukowe, jest niezwykle prosta. Zagwarantują w Twoim domu/mieszkaniu przytulny klimat. Naturalny kolor posiadany przez deski bukowe to ciepły żółty, można kojarzyć go z kolorem miodu. Aczkolwiek dla miłośników innych kolorów — farbowanie jest bardzo proste. Deski bukowe ze względu, na swoją uniwersalność, pasować będą do pomieszczenia w każdym stylu.

deski bukowe

Co wybrać, deski bukowe czy dębowe?

Dąb jako tworzywo do np. podłóg, wedle badań w 2019 roku stanowił około 60% z całości rynku podłóg w Polsce. Jest trochę trwalszy niż deski bukowe. Aczkolwiek Ich wygląd nie jest tak klasyczny jak buka, natomiast wybierając dąb, nasze pomieszczenie również zostanie ocieplone. Tak jak deski bukowe są uniwersalne i pasują do każdego stylu pomieszczenia, tak dąb, wpisze się w wystrój skandynawski. Także wybór zależy od preferencji oraz potrzeb. Jeśli potrzebujesz uniwersalizmu to postaw na deski bukowe.

Sprawdź na http://meble-grabo.pl/oferta/deski-podlogowe-bukowe/!