Dewocjonalia na ważne uroczystości

Dewocjonalia na ważne uroczystości

różaniec koronka dewocjonalia

 

Wiele okazji

W życiu człowieka wiele ważnych chwil powiązanych jest z jego religijnością. Już w niedługim czasie po narodzeniu w wielu kulturach i religiach następuje przyjęcie dziecka do wspólnoty. W przypadku chrześcijaństwa takim momentem jest Chrzest Święty, w przypadku judaizmu jest to obrzezanie, a w innych kulturach i religiach inne obrzędy. Zwykle kiedy mamy przyjemność uczestniczyć w chrzcie to wcześniej naszym celem staje się sklep lub hurtownia dewocjonaliów. Trudno przyjść na chrzest bez kartki z życzeniami, chrzestni często dla dziecka w sklepie z dewocjonaliami nabywają świecę lub różaniec dla dziecka. Pragną, aby wszystko odbyło się zgodnie z tradycją.

ślub obrączki dewocjonalia

Uroczystości rodzinne

Później przychodzi czas Pierwszej Komunii Świętej i znów często przejść obok sklepu z dewocjonaliami nie zatrzymując się na chwilę, aby zakupić kartkę na Pierwszą Komunię Świętą, być może świecę, różaniec, złoty krzyżyk, czy też Pismo Święte. Bierzmowanie, to okres szczególny, kiedy młody człowiek zaczyna brać odpowiedzialność za życie religijne na swoje barki. Warto przy tej okazji odwiedzić znany sklep z dewocjonaliami i zakupić książkę o świętym, którego imię wybrała osoba bierzmowana. Obok książki można zakupić jeszcze figurkę lub obraz przedstawiający osobę świętą. Po bierzmowaniu przychodzi szczególny czas ślubu lub ewentualnie kapłaństwa. Na ślub warto dla młodej pary zakupić ciekawą kartkę, a także drogowskaz na wspólną drogę życia w postaci Pisma Świętego.

Pożegnanie z bliskimi

Wreszcie przychodzi też czas żegnania tych, którzy byli nam bliscy, których kochaliśmy z całych sił. Tu także sklep z dewocjonaliami może być pomocny, gdy chcemy, aby nasz zmarły został pochowany z różańcem w dłoniach. Religijność musi być widoczna, dlatego w te wszystkie szczególne dni w naszym życiu chcemy pokazać światu do kogo należymy i kto jest naszym Panem. Z tym wiąże się siła dewocjonaliów, które są w pewnym sensie wyznacznikami pozwalającymi kogoś rozpoznać jako wierzącego, jako chrześcijanina. Warto odwiedzić sklep z dewocjonaliami i wybrać coś dla siebie, coś dla swojego domu, co będzie nas identyfikować, jako chrześcijan.