Dolina Baryczy- w ramionach przyrody

”noclegiDolina Baryczy jest to ulubiony pod każdym względem teren turystyczny. Jest to śliczny skwer krajobrazowy usytuowany na granicy województwa dolnośląskiego oraz wielkopolskiego, o przestrzeni 87 tys. ha. To obszar kuszący pięknymi pejzażami, zachęcający do przestawania z istotą również spotkania rzadkich wyrazicieli roślin i fauny. 1100 km terenów krajoznawczych, pieszych oraz konnych czy spływ kajakowy, zawarują wyraźne oraz niezapomniane doznania. Należałoby napomknąć chociażby o niebieskim pieszym traktu „Archeologicznym”, tropu czerwonym „Zamkowym” czy zielonym szlaku „Rezerwatów Przyrody”.

Dolina Baryczy – agroturystyka

Prześliczne Dąbrowy Krotoszyńskie stanowią ewenement w skali kraju, donikąd indziej nie napotyka się tak wysokiego agregatu drzewostanów dębowych. Podobnie ponętne są Lasy Milicko- Ostrzeszowskie bądź Łąki Odolanowskie. Barycz, prawy napływ Odry, jest to rzeka o spokojnym nurcie, z okazałymi meandrami, stanowiącymi nie lada zagadkę dla kajakarzy. Jeśliby chodzi o posadę noclegową w naprawdę czarującej scenerii, jaką jest Dolina Baryczy agroturystyka istnieje tu na wielkim pułapie. Wpisujące się w nastrój regionu pokoje, domy również domostwa, goszczą nas tym, co na tych glebach najcenniejsze- grzybami dodatkowo rozsławionymi karpiami milickimi.

Noclegi – Stawy Milickie

No tak, Dolina Baryczy oraz badaczy ptaków. Jeśli chodzi o noclegi Stawy Milickie prosperują w domostwa agroturystyczne, hotele lub pokoje prywatne. To wymarzony cel destynacji dla jednostek, którzy doceniają spokój na łonie przyrody, niepowstrzymywany niepokojem teraźniejszego świata. To dodatkowo znakomite miejsce na aktywne spędzanie okresu, zarówno na kontynencie, jak i na wodzie. Każdy wyszuka tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz