Jak ubrać nasze dziecko na sakrament eucharystii?

Rozumie się samo przez się, że eucharystia jest istotnym wydarzeniem w historii malucha kształconego w rodzinie katolickiej. Poza wszystkimi dodatkami jak na przykład rękawiczki, wianki, obuwie, pozostaje nam jeszcze do wyboru bolerko komunijne.

A co to w ogóle jest? Jest to typ nakrycia na albę, jakie oprócz plusów wizualnych umożliwi podtrzymanie temperatury ciała w przypadku zimniejszej pogody. W związku z tym więc bolerko komunijne może być użyteczne. Jeśli nie chcemy, aby nasz maluch zamarzł na kość, powinno się zadecydować się na nieco dłuższe bolerko z długimi rękawami. W wypadku eucharystii, wymagany będzie również kolor biały, by był spoisty z resztą.
Do wyboru mamy moc krojów oraz materiałów. musimy przykuć uwagę do tego, aby bolerko komunijne nie było zbytnio wyraziste – wszak komunia to nie wybieg mody, a ważny w życiu czas każdego młodego chrześcijanina. Odstąpmy więc od drogich bolerek z misiem, zbliżjących dzieci do starszych bogatych pań. Nadmierna liczba wzorów jak na przykład różyczki, motylki, ptaki także nie będzie wyglądała estetycznie i subtelnie. W wypadku faktycznie chłodniejszej temperatury, sprawdzić się zdoła bolerko pikowane, z wyższym kołnierzem. Starajmy się dobrać w miarę równy materiał, bez zbędnych ozdób. Okrycie nadaje się do tego aby zostać także stworzone z polaru lub posiadać subtelne detale koronkowe.

bolerko komunijne


Nie zapominajmy także, iż eucharystia to głównie obrzęd naszych dzieci, toteż ich opinia także powinna być wzięta pod uwagę. Spytajmy własne dziecko, jak na przykład pragnęłoby wyglądać, czy zależy mu na danych ozdobnikach i nie uczyńmy z niego ozdobnej choinki, która będzie wywoływała szmery w kościele.

Reasumując, bolerko komunijne powinno być skromne, a co się z tym łączy – będzie mniej kosztowne; futerka, desenie oraz inne tego rodzaju sprawy porzućmy dla starszych pań, a niech nasze dziecko jaśnieje swą osobistą krasą, w prostym, natomiast dobrze skrojonym stroju.