Jakie istnieją najbardziej interesujące wodne sporty?

Kitesurfing, nazywany także kiteboardingiem, to sport morski, będący odmianą surfingu. Obydwa sporty potrzebują kompetentnego ekwipunku oraz przygotowania fachowego – doświadczenia i zręczności, jakie ciężko nabyć – wymagają bowiem sporo pracy oraz zaangażowania. Sklep kitesurfing to wielka oferta ekwipunkowa dla wszystkich wielbicieli takiego sportu.

Kitesurfing jest z grubsza analogiczny technicznie do windsurfingu, ale rodzaj kierowania deski w obydwu dyscyplinach jest zmieniony. W kitesurfingu deskę przewodzi się jednakowo jak w snowboardzie – na granicy (będąc na fali), zaś w windsurfingu prowadzimy deskę na płasko. W planach organizacji igrzysk olimpijskich (poczynając od letnich igrzysk olimpijskich w 2016 w Rio) było nawet podmienienie wśród konkurencji żeglarskich windsurfingu kitesurfingiem. Jednak plany te, decyzją Światowej Organizacji Żeglarskiej, nie doszły do skutku.

Jeszcze inne różnice pomiędzy windsurfingiem a kitesurfingiem to odmienności w budowie pędnika – w kitesurfingu nie istnieje istniejący w windsurfingu żagiel, lecz używa się wyjątkowego typu latawca (kite – jeden z artykułów proponowanych poprzez kite sklep). Kitesurfer, płynąc się na desce, posiada założoną uprząż (trapez), do jakiej przypięty jest linką latawiec. Latawiec, przemieszczając się łatwo, prowadzony siłą wiatru, ciągnie kitesurfera wraz z deską.

Sklep kitesurfing


Kitesurfing jest dyscypliną, którą uprawia się ochoczo na taflach o wodzie słodkiej, innymi słowy jeziorach, przykładowo położonych w obszarach alpejskich, o należycie sprzyjających okolicznościach pogodowych (wiatr) oraz tych słonowodnych – to znaczy w Polsce – przykładowo na naszym Bałtyku.

Sklep kite ze wszystkim, co konieczne do kitesurfingu, to doskonała podstawa techniczna i odpowiednio przygotowana oferta dla obeznanych kitesurferów, znających uprzednio sklep kitesurfing, i dla świeżych osób, chcących zainicjować własną przygodę z tym emocjonującym sportem.