Którą panewkę wybrać – jaki rodzaj smarowania?

Nasz lokal jest wyposażony w szereg innowacyjnych towarów, jakie już wkrótce wejdą do ogólnej sprzedaży. Ten wpis ma na celu wyjaśnienie prawdopodobnym klientom osobnych fragmentów nowego asortymentu i zachęcenie do przetestowania ich.

łożyska ślizgowe

Pierwszym towarem, jaki pragnę przedstawić są łożyska ślizgowe. Ten rodzaj łożyska cechuje się absolutnym brakiem podzespołów które pośredniczą w jego pracy. Fragment obrotowy lokuje się w walcowatej panewce o nader luźnym pasowaniu. Łożyska ślizgowe wydzielamy na trzy elementarne rodzaje. Pierwszym są łożyska suche, które są smarowane tak zwanym smarem stałym jedynie sporadycznie, bądź w ogóle. Ich panewki stworzone są z szczególnych stopów. Następny typ to łożyska powietrzne, w jakich dystans między panewką, a wałem utrzymuje powietrzna poduszka. Jest ona wyzwalana za sprawą sprężonego powietrza, które powinno być do panewki nieustannie dostarczane. Ostatnim wariantem są łożyska olejowe, jakich unikalną właściwością są łożyska napełnione olejem. Kiedy część obrotowa porusza się, między jego powierzchnią, a powierzchnią panewki powstaje niesłychanie cienka warstwa oleju. Jest ona w na pewno wystarczająca, żeby ten wał utrzymać.

Teraz zaprezentuję kolejny z najświeższych artykułów od krótkiego czasu występujących w naszym asortymencie. Będą to tuleje ślizgowe. Przy użyciu najnowszych osiągnięć technologicznych mają one niemal nieskończone funkcje. Ich nawierzchnie ścierające zrealizowane są aktualnie z kompletnie innych materiałów. Nadało to im nieocenione cechy. Do najistotniejszych plusów, które nabyły tuleje ślizgowe powinno się wymienić chociażby niewielki opór podczas ruchu. będzie on rygorystycznie powiązany z nadzwyczaj małym tarciem. Na dodatek nabyły one znaczną wytrzymałość na zużycie oraz skrajne temperatury. Wypada również napomknąć o potencjale przesyłania ustalanych obciążeń, gaszeniu wibrowań a także znacznym uodpornieniu się na substancje chemiczne. Jestem przekonany, iż zachęciłem czytelników do kupienia łożysk ślizgowych i tulei. Jeżeli w dalszym ciągu posiadają Państwo jakiekolwiek pytania, proszę o adresowanie ich do mnie meilowo.

Dodaj komentarz