Meble skórzane nie muszą być drogie

Powszechnie uważa się meble skórzane za symbol elegancji i luksusu. Trudno się dziwić, kto ma możliwość wpędzenia kilku chwil w wysokiej klasy fotelu z naturalnej skóry, ten chętnie będzie próbował jak najpóźniej z tego fotela wstać. Później ciężko jest już wybrać inne obicie meblowe, często nawet fotele samochodowe przestają być wygodne i zaczynamy marzyć, by wymienić je na skórzane ich odpowiedniki. Ale opinia o ekskluzywności skórzanej tapicerki wzięła się nie tylko z powodu niewątpliwego komfortu użytkowania.

Drugim powodem jest opinia o bardzo wysokiej ich cenie. Nie jest to jednak tak naprawdę opinia bardzo uzasadniona. Oczywiście, skórzany mebel prawie zawsze będzie droższy od swojego odpowiednika pokrytego innym materiałem. Jednak koszt mebla to nie tylko koszt jego zakupu. Podobnie jak w przypadku samochodów, oprócz kosztu nabycia musimy również myśleć o koszcie eksploatacji i późniejszym koszcie ewentualnej sprzedaży.


Jeśli chodzi o eksploatację, to pamiętajmy, że meble skórzane znacznie mniej się brudzą niż ich tańsze odpowiedniki. Dzięki temu nie tylko łatwiej nam będzie utrzymywać bieżącą czystość mebla, ale też znacznie później niż w przypadku tradycyjnych mebli dojdziemy do momentu w którym uznamy że mebel jest już w tak kiepskim stanie, że trzeba będzie go wyrzucić i kupić nowy. A zatem może się okazać, że w przeliczeniu na czas użytkowania skórzane meble będą niewiele droższe, a może nawet tańsze od wersji materiałowej.

Poza tym, nawet gdy już dojdzie do momentu w którym będziemy chcieli pozbyć się naszej wysłużonej kanapy narożnej i zestawu foteli, to może się okazać, że zamiast je wyrzucać uda się nam je sprzedać i odzyskać część środków jakie przeznaczyliśmy na zakup. Zresztą, nawet pomijając kwestie finansowe, przyznajmy, że komfort i poczucie prestiżu jest bezcenne.