Mezoterapia zdrowotna

Mezoterapia jest zabiegiem, który wykonywany jest w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w obręb skóry specjalnie dobranych substancji leczniczych. Według opinii lekarzy mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Dzięki tejże metodzie do niemal każdej warstwy skóry mogą przedostać się między innymi: kwas hialuronowy, glutation, sole mineralne, krzemionka organiczna czy witaminy.

Dzięki zastosowaniu mezoterapii możliwa jest błyskawiczna rewitalizacja zniszczonych komórek skórnych. Alergia, ciąża, opryszczka czy cukrzyca to główne przeciwwskazania do zastosowania tego zabiegu. Mezoterapia bezigłowa to inaczej wtłaczanie substancji leczniczych pod skórę przy pomocy fal radiowych. Proces ten może być bezproblemowo łączony wraz z zabiegami mezoterapii klasycznej i mikrodermabrazją. Chcąc uzyskać spektakularne efekty najlepiej powtórzyć ten zabieg nawet 4 razy. Kwas hialuronowy może być łączony ze stężoną witaminą C lub retinolem. Natomiast mezoterapia igłowa jest już zabiegiem inwazyjnym, polegająca na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych. Koktajl odżywczy składa się z kwasów nukleinowych, witamin i mikroelementów. Podczas zabiegu dłonie znieczula się przy użyciu specjalnej maści. Warto zaznaczyć, iż przez 3 tygodnie przed mezoterapią kategorycznie zakazane jest przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Tuż po zabiegu na dłoniach mogą pojawić się siniaki czy też wybroczyny.

Mezoterapia w zamierzeniu wykazuje działanie liftingująco-odmładzające, nawilżające i regenerujące. Co zaskakujące mezoterapia to także zabieg wyszczuplający, gdyż wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Wedle opinii wielu kobiet jest to jedna z metod świetnie pobudzających wzrost włosów. Mezoterapia Kraków to zabieg skuteczny i polecany każdej kobiecie o zniszczonych dłoniach.
mezoterapia