Najlepsze kosmetyki dla malutkich a także dorosłych psów.

Bardzo istotnym czynnikiem pielęgnacji swoich pupili, tak samo szczeniaczków, lecz również dużych piesków jest użytkowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji sierści a także zapobieganie występowaniu w ich sierści insektów.
Obecna w sklepach oferta kosmetyków dla psiaków jest bardzo uromaicona. Preparaty wyróżniają się przeróżnymi cechami, zapachami, oferowane są zarówno preparaty do stosowania na mokro, lecz i znane wszystkim szampony bez użycia wody. Na jakie więc z tak szerokiej oferty się zdecydować?

szampony dla psów

Dobry szapmon dla pupila – Gdzie nabyć?

Bezsprzecznie warto wziąć pod uwagę typ a także oczekiwania futerka, a także skóry czworonoga. Szampony dla psów nie mają powodować alergii, podrażniać, lecz odwrotnie muszą łagodzić podrażnienia, nawadniać skórę a także futerko. Sierść po ich zastosowaniu musi stać się schludna, sprężysta i łatwa w czesaniu w przypadku piesków o długich włosach. Ważne są też właściwości antystatyczne, zapobiegające elektryzowaniu się włosów, również ich plątaniu.
Niezbicie ważkim elementem wyboru kosmetyku jest wiek zwierzątka. Dla szczeniaczków dostosowane są jedynie lekkie szampony dla psów, które wspomagają chronić delikatną i mięciutką powłokę, która nie utożsamia jeszcze prawdziwego futra, znamiennego dla dorosłego pieska. A w przypadku dojrzałych psiaków wybór dyktowany jest najczęściej typem sierści, wyróżniamy wszak psiaki o sierści ostrej, jedwabiście mięciuteńkiej, krótkiej, długaśnej czy ze skłonnością do powstawania kołtunów.

obroże przeciw kleszczom

Troska i pielęgnacja zwierzaków – jak strzec przed kleszczami

Kolejnym bardzo znaczącym pierwiastkiem są obroże przeciw kleszczom. Każdy z nas wie jak wyraźnie niebezpieczne są kleszcze, tak samo dla zdrowia i życia ludzkiego, jak również dla bytowania zwierzęcia. Użycie obroży wypełnionej preparatem owadobójczym, a do tego takim, jaki nie jest szkodliwy dla zdrowia zwierzęcia, pozwala zyskać oczekiwane efekty w formie braku insektów w futerku. Preparat taki osłania bowiem nie jedynie przed kleszczami, jednak także przed wyjątkowo uciążliwymi dla zwierzątka pchłami.