Napęd do bramy rolowanej

Bramy rolowane to rozwiązanie stosowane między innymi w garażach, halach przemysłowych, czy też domach prywatnych. Chcąc zainwestować w tego typu rozwiązanie, warto zapoznać się ze specyfiką tego produktu.

Działanie bramy rolowanej

Bramy tego typu wykonane są z wąskich lameli, które tworzą pancerz. Podczas otwierania napęd do bramy rolowanej nawija bramę na wał znajdujący się w kasecie nad otworem np. garażu. Zazwyczaj kaseta mocowana jest wewnątrz pomieszczenia, jednak jest możliwość zamocowania jej także na zewnątrz.

Napęd do bramy rolowanej
Napęd do bramy rolowanej

Zalety bram rolowanych

Istnieją dwie główne zalety bram rolowanych. Pierwsza z nich to bardzo dobra termoizolacja pozwalająca na utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz pomieszczenia. Drugą wielką zaletą jest stosunkowo mała przestrzeń, którą zajmuje cała instalacja, łącznie z napęd do bramy rolowanej. Jest to doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń, lub tych gdzie nie chcemy stracić wysokości pomieszczenia na rzecz bramy.

Wady bram rolowanych

Największą wadą tego rozwiązania jest to, że potrzebujemy wyższego nadproża na kasetę. Niestety nie każde pomieszczenie posiada takowe miejsce, więc warto już na etapie projektowania uwzględnić jakiego typu bramę chcemy zamontować.

Jakie napęd do bramy rolowanej?

Napęd do bramy rolowanej dobierany jest ze względu na jej gabaryty. Istnieją trzy opcje do wyboru:

  • Napęd boczny, nasadowy, trójfazowy — stosowany jest ze względu na swoje parametry i wymiary tam, gdzie wyroby są intensywnie użytkowane.
  • Napęd boczny, rurowy, jednofazowy — dzięki swojej konstrukcji stosowany jest w miejscach, gdzie nie ma za wiele miejsca na instalacje.
  • Napęd centralny, jednofazowy — stosuje się w mniejszych wyrobach np. roletach.

Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/silniki-do-bram-rolowanych-c-1.html