Oklejanie szyb samochodowych ma dużo plusów

Na polskich drogach można zauważyć jeszcze większą ilość aut z zaciemnionymi oknami. Część z nich posiadają fabrycznie przyciemnione okna.
Przyciemnianie okien w samochodzie fabrycznie będzie czynione procedurą piecową, jaka wymaga metalizacji szkła tlenkami tytanu. Poniektóre warsztaty oraz firmy też proponują taką procedurę przyciemnienia okien. Jednakowoż nie będzie to niedroga usługa. O wiele mniej kosztowna to przyciemnienie szyb w samochodzie folią samochodową. Oklejenie da się także wykonać w rzeczy samej w swoim zakresie, ponieważ bez kłopotu można znaleźć folię do oklejania, lecz na przekór pozorom nie będzie to banalne zagadnienie oraz stanowczo lepiej pozostawić to odpowienim fachowcom.
przyciemnianie szyb samochodowych
Przyciemniane szyby mają mnogość plusów. Przynoszą pasażerom większy luksus podróży wskutek podwyższenia kameralności i niezależności. Modyfikują design samochodu, dodają mu elegancji, podkreślają nowoczesny charakter samochodu, jednak wyjątkowo obniżają, o nieco pułapów, temperaturę w środku samochodu. Na szybie, po doklejeniu zaciemnienia, powstaje warstwa przeciwrefleksyjna, na skutek której odbijają się promienie podczerwone. Sprawi to, że pomniejsza się również działanie złego emitowania UV. Kolejnym atutem obklejonych okien będzie osłona przed zranieniem kawałkami szkła w przypadku strzaskania szyby.
Decydując się na obklejenie szyb własnego pojazdu należy nie zapominać, że polskie nakazy poprawiają stopień przyćmienia okien w aucie. Współczynnik przepuszczalności promieni nie zdoła zostać zmniejszony aniżeli 70%. W przeciwstawnym razie pojazd nie zakończy przeglądu technicznego. Radiowozy policyjne mają liczniki przepuszczania światła a policjanci posiadają prawo dokonania weryfikacji zaciemnionych okien a w przypadku nieprawidłowości mogą zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu.
Szyby powinniśmy okleić także folią przeźroczystą, która z zewnątrz bywa niezauważalna a sprawuje funkcję przeciwwłamaniową.

Dodaj komentarz