Paleta przemysłowa

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób używane są paleta przemysłowa w wojsku Rzeczypospolitej Polskiej? Okazuje się, że tego typu platforma, często używana jest przez nasze siły zbrojne. Więcej szczegółów na temat zastosowania paleta przemysłowa w armii znajdziecie w poniższym artykule.

Jakie palety używane są w wojsku?

W siłach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej używa się kilka rodzai paleta przemysłowa. Podstawową paletą na wyposażeniu armii jest drewniana, czterowejściowa platforma o wymiarach 800 × 1200 mm x 144 mm. Ten model paleta przemysłowa, waży 25 kilogramów i umożliwia przenoszenie ładunku do nawet 1000 kilogramów. Tego typu paleta, nazywana jest również ,,europaletą drewnianą”, która umożliwia łatwe przenoszenie towaru, za pośrednictwem wózka widłowego. Oprócz tego używane są platformy o wymiarach: 800 × 1000 mm; 800 × 1200 mm; 1000 × 1200 mm.

paleta przemysłowa

Inne zastosowanie platform

Co ciekawe, w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, paleta przemysłowa oprócz zastosowania w transporcie, może służyć również w zupełnie innym celu. Jednym z przykładów innego przeznaczenia, może być używanie paleta przemysłowa na poligonach. Tego typu platformy, idealnie sprawdzają się w budowaniu różnych konstrukcji lub także barykad. Jest to spowodowane tym, że paleta przemysłowa jest lekka i łatwa do przenoszenia — umożliwia to prosta konstrukcja, która ułatwia podniesienie platformy.

Sprawdź ofertę na https://lukpal.pl/!