Pomyłki w biurach rachunkowych

Na kim ciąży odpowiedzialność za pomyłki w rozliczeniach?

Pomyłki zdarzają się wszędzie, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Jednak pomyłki w temacie rozliczeń podatkowych są o wiele bardziej poważne, a konsekwencje bardziej dotkliwe szczególnie dla przedsiębiorcy, który zawsze ponosi odpowiedzialność podatkową. Biuro rachunkowe wola może zastrzec klauzulę, która mówi, że odpowiedzialność spoczywa właśnie na biurze, jednak nie jest ona znacząca dla Urzędu Skarbowego. 

Jak uniknąć pomyłki i co zrobić, gdy już do niej dojdzie?

Biuro rachunkowe wola to podmiot, który warto wybrać po bardzo wnikliwych analizach. To właśnie wybór odpowiedniego biura zaowocuje brakiem pomyłek w przyszłych rozliczeniach. Dlatego warto wybrać odpowiednie biuro rachunkowe wola.

Jeśli jednak przyjdzie Ci się zmierzyć z taką pomyłką (bo zdarzają się one nawet tym najlepszym) warto znać swoje prawa w tej kwestii. Jeśli biuro rachunkowe wola popełnił duży błąd, Urząd Skarbowy może dochodzić zaległości podatkowych właśnie od właściciela biura. Dodatkowo Ty, jako zleceniodawca możesz domagać się odszkodowania. Powództwo można wnieść na podstawie artykułu 471 KC. Zazwyczaj biuro rachunkowe wola wypłaci wtedy należne odszkodowanie z ubezpieczenia OC.

Warto jednak porozmawiać z właścicielem, ponieważ wiele sytuacji można złagodzić, a osoba rozliczająca może znaleźć odpowiedni sposób na uniknięcie konsekwencji.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem biura rachunkowego skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

dowiedz się wiecej na: https://www.librox.pl/