Popularne szkło. Folie okienne

Szkło jest materiałem, którego ludzie używają już od stuleci. Wytwarzane między innymi z piasku, pod wpływem bardzo wysokich temperatur przeistacza się w przezroczystą masę, której możemy używać na bardzo wiele różnych sposobów. Możemy tworzyć z niego nie tylko okna i przeszklenia, ale też figurki, szklanki, szyby samochodowe, balustrady, a obecnie, dzięki rozwojowi techniki, jesteśmy w stanie używać takiego odpowiedniego, grubego i bardzo wzmocnionego nawet jako materiał konstrukcyjny!

folie okienne

Ciężko pomyśleć, co byłoby, gdyby w naszym klimacie nie zostało nam umożliwione korzystanie z szyb okiennych. Niechybnie mieszkalibyśmy w mroku lub marzlibyśmy, patrząc na okolicę i mając dostęp do świeżego powietrza. Tak wyglądały przecież niegdyś domy – okna były malutkie, wzmacniane termicznie okiennicami. Dzisiaj nie mieści nam się to już w głowie – zespolone szyby izolują wspaniale, można powiedzieć nawet, iż zbyt mocno, bo niekiedy bez wietrzenia w pomieszczeniu zaczyna się zbierać zbyt dużo pary i dwutlenku węgla, a kropelki wody osadzają się na zbyt szczelnych oknach.
Dzisiaj zatem możemy dostosować szkło do naszych potrzeb. Nie ma najmniejszego problemu w wykonaniu szklanej fasady albo dużego okna, czy takiego dachowego, połaciowego, czy zwykłego, pionowego. Dostępne są nam różnorakie folie okienne, które pozwalają na przyciemnienie przestrzeni, odzysk ciepła czy zabezpieczają przed włamaniami. Możemy za ich pomocą uzyskać efekty dekoracyjne w postaci jakiegoś rytmu, ornamentu, możemy w ten sposób na szybie naklejać reklamy bądź wzory. Słowem – mamy naprawdę wiele możliwości i rzadko kiedy bywa tak, że tego, czego chcemy nie da się zrobić – jest to raczej kwestia jakie koszty będziemy musieli z tego powodu ponieść, jak wiele czasu to zajmie oraz znalezienia specjalisty, który to wykona.