Przegląd rejestracyjny

Każdego roku, każdy kierowca posiadający auto powinien wykonać przegląd rejestracyjny. W naszym punkcie oferujemy szybki przegląd, w dobrej cenie. Posiadamy kilka stanowisk samochodowych i nowoczesny sprzęt. Nie czekaj, już teraz odwiedź nasz punkt!

Przegląd rejestracyjny
Przegląd rejestracyjny

Dlaczego należy wykonać badanie techniczne samochodu?

Jedną z najważniejszych informacji, które sprawdza policja podczas zatrzymania pojazdu, jest adnotacja czy dane auto posiada ważny przegląd rejestracyjny. Dlaczego ta informacja jest tak cenna dla policjantów? Odpowiednio zrealizowany przegląd informuję służby o stanie kontrolowanego pojazdu. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zmusić kierowców do wykonywania badań technicznych, które są kluczowe dla poprawnej sprawności wozu. Przegląd Rejestracyjny jest nie tylko informacją dla policji, ale również właścicieli pojazdów, którzy po takim przeglądzie mają pełną diagnostykę — co należy zmienić lub naprawić w swoim samochodzie.

Koszt i wykonanie badania

Wykonywany przegląd rejestracyjny ma swoją cenę. Zależy ona od rodzaju badanego pojazdu. Najtaniej płacą właściciele jednośladów (około 50/60 zł), a najdrożej właściciele samochodów z instalacją LPG, którzy za przegląd muszą zapłacić w granicach 162 zł. Koszt za zwykły pojazd osobowy wynosi 99 zł. Podczas przeglądu, badane jest działanie oświetlenie, emisji spalin, sprawności hamulców, układu wydechowego, czy nadwozia. Wykonujący badanie pyta również, czy w Twoim pojeździe jest gaśnica lub trójkąt ostrzegawczy, dlatego warto się w niego zaopatrzyć przed badaniem.

Dowiedz się więcej na https://twojmechanik.com/przeglad-rejestracyjny/