Przewóz zwłok z zagranicy

Śmierć bliskich jest zawsze trudnym momentem w życiu każdego człowieka. Wywołuje ona skrajne emocje, takie jak smutek, żal, gniew. Oprócz tego śmierci bliskich wiąże się z różnego rodzaju formalnościami związanymi np. z pochówkiem zmarłego. Mogą one powodować różne komplikacje, zwłaszcza jeśli zgon nastąpił poza granicami kraju. Taka sytuacja niewątpliwie jest bardzo stresująca. Przewóz zwłok z zagranicy jest skomplikowany i dosyć kosztowny.

Jakie warunki muszą być spełnione podczas transportu zwłok z zagranicy?

Prawo do przewóz zwłok z zagranicy mają jego najbliżsi: małżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo i dalsza rodzina. Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, jest złożenie w urzędzie miasta specjalnego wniosku dotyczącego transportu ciała do kraju. We wniosku powinny znajdować się informacje takie jak: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, dane z dowodu osobistego osoby składającej wniosek oraz osoby zmarłej. Dodatkowo należy zawrzeć informację, kiedy ciało ma zostać przetransportowane. Kolejnym dokumentem, który jest potrzebny przy procedurze, jest akt zgonu w języku polskim. Jeśli w miejscu, gdzie zmarła nasza bliska osoba nie został on sporządzony, może być on przetłumaczony w Polsce.

przewóz zwłok z zagranicy

Ile kosztuje przewóz zwłok z zagranicy?

Przewóz zwłok z zagranicy to bardzo kosztowna procedura. Aby przewieźć ciało, należy wynająć specjalny samochód, którego ceny wahają się do 5 tysięcy złotych. W przypadku, jeśli ma być to transport samolotem, konieczny jest zakup metalowej trumny, której ceny wahają się od 10 do nawet 40 tysięcy złotych.

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/2020/12/03/transport-zwlok-z-zagranicy-poradnik/!