Spare parts compressors atlas copco

Czym jest kompresor?

Kompresor to urządzenie, które ma bardzo duży wachlarz zastosowań, zarówno w specjalistycznych warsztatach, jak i w domowych garażach. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie sprężonego powietrza. Podsumowując, jest to urządzenie, dzięki któremu możemy uzyskać gaz pod wysokim ciśnieniem.

Dlaczego warto w niego zainwestować?

To urządzenie sprawdzi się nie tylko w warsztatach samochodowych, ale również i do pompowania kół samochodowych, rowerowych w domowym zaciszu oraz materaców i różnego rodzaju basenów. Swoje zastosowanie również znalazła w czyszczeniu kosiarek oraz wprawianiu w ruch urządzeń pneumatycznych. Spare parts compressors atlas copco zależą w głównej mierze od jego budowy i rodzaju.

Najstarszą budowlą kompresora jest budowa tłokowa, w której spare parts compressors atlas copco pełnią ważną rolę. Cylinder, który stanowi serce urządzenia, porusza tłok, co powoduje zasysanie powietrza do kompresora.

Spare parts compressors atlas copco

Zastosowanie spare parts compressors atlas copco

Spare parts compressors atlas copco dzięki ich różnym rodzajom kompresory mają wszelakie zastosowania.

Podstawowy podział ze względu na na budowę kategoryzuje je jako:
– wyporowe – zwiększają ciśnienie poprzez zasysanie i tłoczenie danej objętości gazu za pomocą części napędzanej. Wśród nich możemy wyróżnić sprężarki tłokowe, spiralne, łopatowe, membranowe, śrubowe oraz z tłokami.
– przypływowe – opierające się na przepływie ruchu powietrza. Wirnik powoduje przepływ, a zarazem powstanie podciśnienia. Mogą być promieniowe, osiowe, diagonalne oraz wirowe.

Więcej informacji na https://posejdon-marine.pl/compressors-cegielski-wuch-bitzer-altac-copco/.