Śrutowanie stali Wrocław

Śrutowanie stali wrocław to profesjonalna obróbka elementów stalowych. Opiera się to głównie na wykonaniu tzw. piaskowania, które czyści i modyfikuje stal.

Metody śrutowania stali

Śrutowanie stali wrocław może przebiegać na różne sposoby. W dużej mierze zależy to od wybranych materiałów ścierających. Należą do nich:

  • piasek,
  • lód,
  • metal,
  • rozdrobnione szkło,
  • zmielone skorupy roślin oraz orzechów.

Śrutowanie stali wrocław może odbywać się zarówno na sucho, jak i na mokro. Druga opcja jest lepsza pod tym względem, że nie wytwarza nadmiernej ilości płynów i zanieczyszczeń, co podwyższa poziom bezpieczeństwa pracowników.

śrutowanie stali wrocław

Ryzyko podczas śrutowania stali

Śrutowanie stali wrocław niesie za sobą ryzyko przedostania się drobinek piasku do płuc, co może prowadzić do choroby pylicznej. W celu ochrony przed wystąpieniem takich schorzeń pracownicy zobowiązani są do stosowania ubrań ochronnych, a pracodawca zobligowany jest do zapewnienia im odpowiednich warunków pracy, gwarantujących bezpieczeństwo.

Zalety śrutowania stali

Śrutowanie stali wrocław wzmacnia, czyści i poleruje metal. Głównym celem jest pozbycie się rdzy, farb oraz lakierów. Po śrutowanie stali wrocław, powierzchnia staje się gładka i czysta, co umożliwia dalszą obróbkę. Czynność ta pozwala również na usunięcie niedoskonałości produkcyjnych danego elementu. Śrutowanie stali wrocław stosuje się dla nowych prefabrykatów, półproduktów, gotowych konstrukcji stalowych oraz tych przekazanych do renowacji.

Dowiedz się wiecej na https://alucrom.pl/obrobka-powierzchniowa/blasting/steel-bullet-blasting/!